Xbox, Gamescom’u biraz erken başlattı. Ancak gösteri, her zamanki gibi Geoff Keighley tarafından sunulan Opening Night Live ile iyi bir başlangıç ​​yaptı. Gamescom 2021 açılış gecesindeki tüm dikkat çeken oyunlar bu yazımızda.

İki saat süren gecede, şaşırtıcı geçişlerden Halo, Horizon Forbidden West ve Death Stranding gibi büyük isimlere kadar gösterilecek çok şey vardı. Bizde açılış gecesinde dikkat çeken fragman ve duyuruları bir araya getirdik.

Firaxis Bir Marvel Oyunu Yapıyor

En büyük sürprizlerden biri, XCOM geliştiricisi Firaxis’in Midnight Suns adında Marvel evreninde geçen bir oyunla uğraştığı haberiydi. Taktiksel bir RPG olarak tanımlanan oyun, özel olarak tasarlanmış yepyeni bir özelleştirilebilir süper kahraman içerecek. Stüdyo, 1 Eylül’de bir oyun fragmanı gösterecek ve oyunun kendisinin önümüzdeki Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 Halo Çıkış Tarihi ve Oyuna Özel Konsol

Bu haber aslında gösteriden biraz önce sızdırılmıştı. Ancak yine de büyük bir haber: Halo Infinite sonunda 8 Aralık’ta geliyor. Oyunun aslında geçen yıl piyasaya sürülmesi ve Xbox Series X için büyük bir vitrin görevi görmesi bekleniyordu fakat bu planlar kısmen pandemi nedeniyle ertelendi. Bu arada yeni fragman, oyunun çok oyunculu bileşeninin hikayesine odaklanıyor. Ve oyun bu yıl çıkacak olsa da birkaç parçası eksik olacak; Yani Campaing co-op modu ve yaratıcı Forge modu.

Bunların dışında hala Xbox Series X satın almadıysanız Microsoft’un sadece Halo için özel bir sürüm konsolu ve denetleyicisi yapıyor olması sizi mutlu edebilir. Yani Xbox Series X Halo Edition almak isteyebilirsiniz.

Horizon Forbidden West 2022 Yılına Ertelendi

PlayStation’ın büyük özel oyunlarından biri ertelendi ve Sony, Horizon Forbidden West’in 22 Şubat 2022‘de PS4 ve PS5’e geleceğini doğruladı. En azından bazı iyi haberler var: İlk oyun PS5 için 60 fps’lik bir yama aldı.

Yepyeni Bir Lego Star Wars Oyunu Geliyor

Belki de en sevimli fragman dokuz ana filmin tamamını kapsayan en son Lego Star Wars oyunu The Skywalker Saga içindi. Sevimli ve kapsamlı görünüyor. Önümüzdeki bahar çıkışının gerçekleşmesi düşünülüyor.

Persona 5 DLC’si Geliyor

Yaklaşan Super Monkey Ball Banana Mania, Fortnite veya Super Smash Bros.’a benzer bir şey haline geliyor ve kadrosuna her türlü beklenmedik karakteri ekliyor. Daha önce Yakuza’dan Kiryu’yu içeriyordu ve şimdi Sega, Persona 5’in Morgana’sının da bir DLC karakteri olacağını duyurdu. Banana Mania 5 Ekim’de çıkıyor ancak Morgana 2 Kasım’a kadar gelmeyecek.

Saints Row Yeniden Başlatılıyor

Açık dünya aksiyon serisi Saints Row, gelecek yıl çıkacak yeni bir oyunla yeniden başlatılıyor. Adı sadece Saints Row ve gördüklerimize dayanarak öncekiler kadar vahşi görünüyor. Oyunun 25 Şubat’ta çıktığında çok çeşitli platformlara (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC) gelmesi planlanıyor.

Jett Ekim Ayında Harekete Geçiyor

iPhone’nun ilk hit oyunu Superbrothers: Sword & Sworcery EP’nin uzun zamandır beklenen devamı Jett’in nihayet bir çıkış tarihi paylaşıldı. Oyun 5 Ekim’de çıkacak ve son fragmanda muhteşem görünüyor.

Amazon’un New World’ü Açık Beta’ya Geçiyor

Amazon’un MMO New World’ü kapalı betasına dayanarak şaşırtıcı miktarda olumlu geri bildirim alıyor. Ve yakında oyun çok daha oyuncuya erişilebilir olacak: Amazon, 9 Eylül’de bir açık betanın başlayacağını duyurdu.

Death Stranding’e Başka Bir Bakış: Director’s Cut

Bu oyun gerçekten bir yönetmen kurgusu olmayabilir. Ancak Death Stranding’in geliştirilmiş versiyonu hala ilginç görünüyor ve yeni nesil iyileştirmeler, Hideo Kojima’nın 2019 hitinden bazı fikirleri genişletiyor. Yayınlanan yeni fragman, yeniliklerin özüne giriyor.

Call of Duty: Vanguard Oynanışına Kısa Bir Bakış

Sledgehammer, geçtiğimiz hafta Call of Duty: Vanguard’ı resmen açıkladı ve bugün stüdyo, oyuncular için dokuz dakikalık bir oynanış fragmanı yayınladı. Fragmanın tamamını yukarıdan izleyebilirsiniz. Vanguard’ın 5 Kasım’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

April O’Neil, Shredder’s Revenge Oyununa Katılıyor

Nefis bir retro oyun Shredder’s Revenge, klasik atari dönemi Ninja Kaplumbağaları yendi gibi görünüyor. Bu harika oyun için Gamescom’da yeni bir karakter ortaya çıktı: dört kaplumbağanın yanına April O’Neil’de katılıyor. Oyun önümüzdeki yıl Switch ve PC için çıkacak.

Cult of the Lamb Vahşi Görünüyor

Oyunun yapımcıları Cult of the Lamp için: “Cult of the Lamp, oyuncuları uğursuz bir yabancı tarafından yok edilmekten kurtarılan ele geçirilmiş bir kuzu rolüne sokar ve onun adına sadık bir takipçi kitlesi oluşturarak borçlarını ödemeleri gerekir. Sahte peygamberler ülkesinde kendi kültünüzü başlatın, ormanlara tapan sadık bir topluluk oluşturmak için çeşitli ve gizemli bölgelere çıkın ve tek gerçek tarikat olmak için Sözünüzü yayın.” denmektedir. Oyunun hikayesi ilginç geliyor. Fakat Cult of the Lamp’ı oynamak için biraz daha beklememiz gerekiyor. Çünkü 2022’de piyasaya sürülmesi düşünülüyor.

DokeV Harika Görünüyor

DokeV’nin gerçekte ne olduğundan tam olarak emin değilim ancak kaykaydan canavar dövüşüne kadar türleri kapsayan harika bir stil ve oyun anlayışıyla ilk fragman inanılmaz görünüyor.

Dövüş Sanatları Oyunu SIFU Şubat 2022’de Çıkıyor

İlgi çekici aksiyon oyunlarından biri olan SIFU, klasik bir dövüş sanatları filmini yalnızca etkileşimli biçimde kanalize ediyor. Artık bu ilgi çekici oyunun bir çıkış tarihi var: 22 Şubat 2022. Epic Games Store üzerinden PC’ye ve PlayStation’a çıkacak.