Geliştirici Deep Silver Volition, ünlü açık dünya aksiyon parodisi Saints Row’u resetleyip yeniden yaparak 25 Şubat 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC’de piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Saints Row oyunları, Grand Theft Auto’dan daha çok çizgi filmlerden ilham alan açık dünya oyunlarıyla ünlü. Aslen GTA’nın soygun teması hızla büyürken aynı şekilde Saints Row’da sürekli olarak komik bir franchise parodisine dönüştü. Bu yeniden yapım daha hoşgörülü referanslardan bazılarını atıyor gibi görünüyor. Ancak eğlenceyi “gerçeklik” gibi saçma şeylere öncelik veren temel oynanışı koruyor. Garip kıyafetler, havalı arabalar ve bolca absürt silahlar var gibi görünüyor. Aynı zamanda, orijinal serinin çok hoş karşılanan bir başka özelliğini benimsemiş görünüyor: farklı bir oyuncu kadrosu.

Oyun, Güneybatı Amerika’dan ilham alan bir şehir olan Santo Ileso’da geçiyor. Yayınlanan fragmanda, zorlu çöl yollarını, Las Vegas benzeri bir bölgeyi ve daha fazlasını gösteriyor. Hikaye, bir suç imparatorluğu kurarken ve şehirde yaşayan üç karşıt fraksiyona girerken üç ana karakter ve özelleştirilebilir kahramanınızdan oluşuyor.

Saints Row serisine yeni ve güçlü bir oyun katılıyor gibi görünüyor. Neyse ki oyunu oynamak için çok fazla beklememiz gerekmeyecek.