Futbol hayranları nihayet takvimlerinde tarihi işaretleyebilecekler – Football Manager 2021 24 Kasım’da Epic Games Store ve Steam üzerinden yayınlanacak. Bu yıl FM serisi hiç olmadığı kadar çok platformda çıkış yapacak ve buna 2007’den beri ilk kez geri döndüğü Xbox da dahil.


FM21 menajerlerin rolüne daha da odaklanıyor ve menajerlerin kişiliklerini ve yeteneklerini geliştirmeleri için daha da fazla sayıda araç ekliyor. Yeni özellikler ve geliştirmeler otantik bir futbol deneyimi sunarken, yeni derinlik ve drama özellikleri de ekliyor. Bu yeni özellikleri ve lisans güncellemelerini Ekim ayının başından itibaren Football Manager sosyal medya kanalları ve Football Manager web sitesi üzerinden açıklayacağız.

Xbox dahil olmak üzere her zamankinden fazla platformda çıkacak.

Sports Interactive’in stüdyo yönetmeni Miles Jacobson: “Football Manager 2021 stüdyomuz için tarihi bir oyun. FM’i ilk kez hiç olmadığı kadar çok platforma getiriyoruz ve daha fazla sayıda oyuncuya favori takımlarının başına geçme şansı veriyoruz – ister PC’lerinde, ister koltuklarının rahatlığında veya telefonlarında ya da tabletlerinde.”

Football Manager on yılı aşkın süredir ilk defa Xbox’a dönüyor. Yıl sonundan önce çıkacak olan Football Manager 2021 Xbox Edition oyunun popüler Touch serisi baz alınarak özel olarak hazırlanmış bir versiyonu ve Xbox kontrolcüleriyle en iyi performansı vermesi için tasarlanmış durumda.

FM21 Xbox, Xbox Store üzerinden sunulacak ve bir Play Anywhere dijital oyunu olacak, yani oyuncular kayıtlarını Xbox konsolları ve Windows 10 PC’leri arasında kullanabilecekler. Oyun hem Xbox One, hem de yeni nesil Xbox konsolları – Xbox Series S ve Xbox Series X – için çıkacak ve oyunu tek bir kez alarak tüm Xbox ekosisteminde oynayabileceksiniz.

Oyunun tüm özellikleri ve işlev bilgileri Kasım ayının başından itibaren FM sosyal medya kanallarından paylaşılacak.

Tüm platformlardaki FM21 serisi hakkında daha fazla bilgi için www.footballmanager.com adresini ziyaret edin.