PUBG’nin yaratıcısı, içerik geliştirmenin geleceğini aktif olarak yönlendirmek için yenilikçi teknolojiye yatırım yapıyor.

KRAFTON, Inc. bugün, kullanıcıların özel uygulamalar ve mesajlaşma hizmetleri aracılığıyla bot tabanlı karakterlerle iletişim kurmasını sağlayan sohbet tabanlı bir içerik platformu olan ve Hellobot ile tanınan interaktif içerik üretim şirketi thingsflow Inc.’i satın aldığını duyurdu. Mayıs 2021 itibariyle Hellobot’un Kore ve Japonya’da dört milyondan fazla kullanıcısı bulunmakta.

KRAFTON, Inc. CEO’su CH Kim,thingsflow, tüm dünyadaki hedef kitle için yeni ve yenilikçi deneyimler yaratmak için kullanabileceğimiz içerik tüketim trendleri hakkında detaylı bilgilerle donatılmıştır,” dedi ve sözlerine “Şirket, son teknoloji yapay zekayı başarıyla çeşitli hizmetlere uygulama konusunda kanıtlanmış bir tarihe sahiptir. KRAFTON’un thingsflow ile olan ortaklığı sayesinde, sadece bizim sunabileceğimiz benzersiz deneyimler aracılığıyla keyifli ve heyecan verici bir gelecek inşa etmeyi umuyoruz.” diyerek devam etti.

Thingsflow’un satın alınması, izleyicilerin içerikle etkileşimini genişletip KRAFTON’un interaktif eğlence endüstrisine öncülük etme ve yenilik yapma kararlılığını güçlendiriyor. Şirket, mevcut hizmetleri desteklemek ve yeni eğlence iş modelleri geliştirmek üzere thingsflow CEO’su Suji Lee’nin ve ekibin içerik üretim uzmanlığından yararlanmak adına iş birliği içinde çalışacak. Lee, KRAFTON’un kısa süre önce satın aldığı, Kore tarafından geliştirilen çift mesajlaşma hizmeti Between’in ve mevcut thingsflow hizmetlerinin işletilmesine ve genişletilmesine liderlik etmeye devam edecek. Lee, KRAFTON’un kısa süre önce satın aldığı Kore tarafından geliştirilen çift mesajlaşma hizmeti Between ve mevcut thingsflow hizmetlerinin işletilmesine ve genişletilmesine liderlik etmeye devam edecek.

Thingsflow CEO’su Suji Lee, “Eşsiz ve teknolojik açıdan zengin; rekabetçi bir interaktif içerik dünyası yaratmak için KRAFTON ile çalışmaktan çok mutluyum,” dedi ve sözlerini “KRAFTON’un mücadeleci ruhunu ve oyunun ötesine geçme çabasını desteklemek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.” diyerek tamamladı. 

KRAFTON ve fikri mülkiyetlerin keşfi ve genişletilmesi, derin öğrenme ve eğlence dahil olmak üzere hem oyun hem de oyun dışı sektörlerdeki son yatırımları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen https://www.krafton.com/ adresini ziyaret edin.