Google nihayet YouTube Music için bir Wear OS uygulaması yayınladı. Ancak yeni uygulama birkaç uyarıyla birlikte geliyor.

Google’ın YouTube Music Wear OS uygulaması, telefonunuzda YouTube Music’i kapatsanız dahi akıllı saatinizden kontrol etmenize imkan tanıyan bir uygulama. Bu durum kullanıcılar için kulağa hoş gelse de Wear OS için YouTube Music uygulaması birkaç hayal kırıklığı ile geldi. Çünkü bu yeni uygulama Samsung’un Wear OS 3 tarafından desteklenen iki yeni saatinden yalnızca birinde çalışıyor ve bu saatler 27 Ağustos’a kadar mevcut olmayacak. Bu nedenle yeni uygulamayı şu anda denemek isteseniz bile Galaxy Watch 4 veya Galaxy Watch 4 Classic’iniz olmadıkça yapamayacaksınız.

Yeni saatlerden birine sahip olacak kadar şanslıysanız YouTube Music Wear OS, YouTube Premium abonelerinin doğrudan saatlerine müzik indirmesine izin veriyor; yani müzikleri yalnızca bir saat ve bir çift Bluetooth kulaklıkla, istediğiniz zaman bile dinleyebileceğiniz anlamına geliyor.

9to5Google‘a göre, bu uygulamada müzik akışı yapmanın bir yolu yok. Görünüşe göre şu anda yalnızca müzik indirebiliyorsunuz. Diğer bir can sıkıcı nokta ise şarkıları yalnızca saat şarjdayken indirebilir olması. Yine de, bir YouTube Music Wear OS uygulamasının şu anda sınırlı haliyle bile mevcut olması güzel. Google, uygulamanın diğer Wear OS cihazlarında ne zaman kullanıma sunulabileceğiyle ilgili ayrıntıları paylaşmadı.