WhatsApp, grup görüşmeleri sırasında kişileri bireysel olarak sessize alma yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özelliği kullanıma sundu.

Akıl sağlığını koruyan bu özellik, yalnızca bunu kendileri yapmayı unutan insanları susturmak için değil, aynı zamanda görüşmede olan ve söylediklerinin yankısını duymak istemeyen biriyle aynı odadaysanız da yararlı olacak gibi görünüyor.

Zoom ve Microsoft Teams gibi bazı konferans uygulamaları, toplantı sahiplerinin tüm katılımcıların (veya belirli kişilerin) sesini kapatmasına izin verse de bireysel kullanıcılara bir arama sırasında istedikleri kişileri sessize alma özelliğini sunmuyor. Bu özellik, görüntülü aramalarda en fazla sekiz kişinin veya sesli aramalarda en fazla 32 kişinin katıldığı toplantılar için muhtemelen en iyi şekilde kaydedilen yeni bir kontrol düzeyi sunuyor.

Yeni sessize alma özelliğine ek olarak, WhatsApp artık bir grup görüşmesi sırasında, belirli bir kişiye özel mesaj göndermenize de izin veriyor. WhatsApp ayrıca, bir aramaya başladıktan sonra yeni biri katıldığında sizi uyaracak yeni bir başlık yayınlayan özelliğini de ekliyor.

Whatsapp son olarak, geçen yıl kullanıcıların konuşma verilerini iPhone’dan Android’e aktarmalarına izin vermeye başladıktan sonra, WhatsApp nihayet Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iPhone’a aktarma özelliğini kullanıma sundu.