Sekiz milyondan fazla oyuncu tarafından oynandığı düşünülen Diablo Immortal bir rapora göre iki haftada 24 milyon dolardan fazla para kazandı.

Diablo Immortal genel olarak sevilmiş olsa da internette dolaşan olumsuz eleştirilerde bir hayli fazla. Özellikle oyunun mikro ödemeleri acımasızca eleştirilerek yoğun tepkiye yol açtı. Satılan ganimet kutuları oyunun Belçika ve Hollanda’da piyasaya sürülmesini engelledi. Bu eleştiriler ve engeller Blizzard cephesinde bir sonraki ana hat Diablo oyunu hakkında yeterince endişe yarattı. Yapılan açıklamaya göre Diablo 4’ten aynı şekilde para kazanılmayacak.

Her ne olursa olsun bunların hiçbiri, Diablo Immortal’ın para kazanmasını engellememiş gibi görünüyor. GameDev Reports‘a göre, Diablo Immortal ilk iki haftasında 24,3 milyon dolar kazandı ve Appmagic’ten alınan verilere göre sekiz milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı. Ve bu rakamların içerisinde şu anda beta olan PC sürümünü bile bulunmuyor.

Blizzard’ın mobil oyunları arasında karşılaştırma yapılacak olursak; geçen ay en çok ka Hearthstone 5 milyon doların biraz üzerinde gelir getirdi.