Ubisoft bugün ücretsiz FPS Battle Royal oyunu Hyper Scape’i duyurdu. Ubisoft Montreal stüdyosu tarafından geliştirilen oyun 2054 yılında yakın bir gelecekte geçecek ve aynı anda 100 oyuncunun şampiyon olmak için mücadele ettiği büyük haritalar barındıracak.

Üç oyunculu takımlar halinde ya da herkes tek şeklinde oynanabilecek oyun, dar sokaklardan geniş çatılara ve ölümcül iç mekanlara sahip olan Neo-Arcadia isimli şehirde geçecek.Her battle royal oyununda olduğu gibi Hyper Scape’de de silahlar çevreye yayılmış halde olacak ve oyuncular bu silahları toplayabilecek. Ayrıca oyuncuların atak ve savunma amaçlı hack yetenekleri olacak böylelikle her oyuncu kendi taktik ve stratejilerini yeteneklerine göre belirleyebilecek.

Hyper Scape mekaniklerinden biri de Neo-Arcadia haritasını farklı desenlere dönüştüren Çöküş ile oyuncuları her an her dakika aktif tutan Yankı mekaniği olacak. Ayrıca oyuncuların maçı kazanması için iki farklı yolu olacak. Bunlardan biri oyunun sonunda çıkan Taç olacak. Bu tacı elinde 45 saniye tutan oyuncu ya da takım maçı kazanabilecek. Zaferi elde etmenin diğer yolu da son kalan takım ya da oyuncu olmak olacak.

Bugünden itibaren kapalı betada olan Hyper Scape, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki birçok bölgede sınırlı süreli bir PC teknik testinde oyuncuların beğenisine sunulacak ve bu testide Twitch Drop üzerinden partner olan Twitch yayıncıları yapacak ve herkesin izlemesine açık olacak.