Valve Cuma günü yaptığı açıklamada, yeni Steam Next Fest’in Ekim ayının ilk haftasında gerçekleşeceğini ve yaklaşmakta olan yüzlerce PC oyununun oynanabilir demolarına erişim sağlanacağını duyurdu.

Bir video teaser, Octato Games’ten Airhead, Unexplored 2: Ludomotion’dan The Wayfarer’s Legacy, Thinking Stars’tan ANNO:Mutationem, Game Source Studio’dan Mahokenshi, Starship Troopers ve Terran Command’dan dahil olmak üzere demoda görmeyi bekleyebileceğiniz birkaç oyundan kısa kesitler gösterdi. No Man’s Sky’ın yaratıcıları Hello Games’ten The Last Campfire’ın da Next Fest’in bir parçası olarak oynanabilir bir demoya sahip olacağını bildirildi.

Valve, koronavirüs pandemisi tarafından iptal edilen veya ertelenen yüz yüze oyun ve geliştirici etkinliklerinin boşluğunu doldurmaya çalışmak için birkaç ayda bir PC oyunları için bu çevrimiçi etkinlikleri düzenliyor. Başlangıçta Steam Oyun Festivali olarak adlandırılan Valve, Haziran 2021 etkinliğiyle adını Steam Next Fest olarak değiştirdi. Oyuncular için oyun demolarına erişim sağlamanın yanı sıra, etkinlik geliştiricilerle canlı yayınları da içerdiğinden hayranlardan doğrudan gelecek sorular ile oyunlar hakkında geri bildirim alma şansı da doğuyor.

Steam Next Fest Ne Zaman?

Steam Next Fest, 1 Ekim 13:00’de açılıyor ve 7 Ekim’e kadar devam ediyor.