Activision’ın son açıklamasına göre bu yıl piyasaya sürülen Call of Duty Vanguard, mevcut ve yeni nesil konsollarda satışa sunulacak.

Bildiğiniz gibi Sledgehammer Games bir süredir Call of Duty Vanguard adında yeni bir Call of Duty oyunu üzerinde çalışıyor. İkinci Dünya Savaşı temalı oyun oyuncular tarafından uzun süredir heyecanla beklenirken Activision kısa bir süre önce yayınladığı bir açıklamada yeni Call of Duty oyunuyla ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Şirketin İşletme Müdürü Daniel Alegre tarafından sağlanan bilgilere göre, yeni Call of Duty oyunu 2021’in dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Geliştirici ekibin serideki yeni oyunlar için çok çalıştığını ve yeni Call of Duty’nin mevcut ve yeni nesil konsollara geleceğini de açıklamalarına ekledi. Ek olarak, İşletme Müdürü ayrıca İkinci Dünya Savaşı temalı Vanguard’ın önceki iki oyun gibi Warzone’a entegre edileceğini ve çok büyük bir ekibin yeni bir Call of Duty oyunu üzerinde çalıştığı vurguladı.

Call of Duty Vanguard Hakkında Bilinenler

Bu noktada henüz nasıl bir oyun geleceği bilinmiyor. Ancak Alegre’nin açıklamasına göre Sledgehammer Games gerçekten büyük bir oyun üzerinde çalışıyor.

Bunlara ek olarak söz konusu oyun, ilk oyunda olduğu gibi başka bir askeri birliğin olaylarını ele alacağını, Call of Duty WWII’nin devamı olarak piyasaya sürülebileceği konuşuluyor. Ayrıca Call of Duty Vanguard ikinci dünya savaşı sonrası bir dönemide ele alacak. Bu muhtemelen Vietnam Savaşı olabilir.