Asus, donanımlarına getirdiği güncellemelerle yavaş yavaş Windows 11’e hazır hale geliyor. Bu donanımların başında anakartlar geliyor.

24 Haziranda resmi olarak tanıtılan Windows 11, bize çok yakın görünüyor. Microsoft’tan gelen açıklamalarla birlikte de yakında çıkacağına işaret ediliyor. Durum böyle olunca da anakart üreticileri de dahil olmak üzere tüm donanım satıcıları Windows 11’e hızlı bir şekilde hazırlanıyorlar. Üreticiler, bilgisayar sistemlerinin Windows 11’i daha iyi desteklemek için uyumlu ürün yazılımı ve ilgili yazılımlar yayınlamaya başladı.

Windows 11’e hazırlanan üreticilerden biri de ASUS. Daha önce şirket, uyumlu Güvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0’ın mevcudiyeti sayesinde Windows 11’i destekleyen uyumlu AMD ve Intel yonga setlerinin bir listesini yayınlamıştı. Şirket bu listeye bağlı kalacak ve 3 Ağustos’tan itibaren aşağıda listelenen tüm yonga setleriyle uyumlu ürün yazılımı sürümlerini yayınlamaya başlayacak. ASUS, yeni BIOS’un AMD sistemlerinde TPM’yi veya Intel sistemlerde Platform Güven Teknolojisini (PTT) otomatik olarak etkinleştireceğini belirtiyor.

Ancak mevcut anakart modellerinin tümü hala gerekli güncellemelere sahip değil. Bu modellerin çoğu hala test ve doğrulamanın son aşamalarında. ASUS anakartınızın Windows 11 ile uyumlu yeni bir BIOS güncellemesi alıp almadığını görmek için ASUS resmi web sitesindeki bu sayfayı ziyaret edibilirsiniz. Bu sayfa anakart modellerinin listesini ve indirme bağlantılarını içeriyor.