The Washington Post‘a göre, Elon Musk, aylarca süren yasal çatışmalardan sonra şirketi iş imparatorluğuna ekledi. Bunu yöneticileri işten çıkararak kutladı.

Reuters‘e göre Musk, Twitter CEO’su olarak Jack Dorsey’in yerine geçen Parag Agrawal’ı ve o sırada binada bulunan ve güvenlik tarafından eşlik edilen baş finans sorumlusu Ned Segal’i görevden aldı. Musk’ın kamuoyu önünde eleştirdiği şirketin politika şefi Vijaya Gadde de görevden alındı. The New York Times‘ın haberine göre, başsavcı Sean Edgett de gitti. (Bloomberg, güvenliğin de kendisine eşlik ettiğini söylüyor.) Insider’ın bildirdiğine göre, müşteri şefi Sarah Personette de kovuldu.

Insider‘ın bildirdiğine göre, yöneticiler işten çıkarıldıktan sonra güzel ödemeler aldılar: Agrawal 38,7 milyon dolar, Segal 25,4 milyon dolar, Gadde 12,5 milyon dolar ve Musk’ın devralınması için ne kadar heyecanlı olduğu hakkında dün tweet atan Personette 11,2 milyon dolar aldı.

Musk, ilk olarak Nisan ayında Twitter’ı satın almayı teklif etti. Ardından fikrini değiştirdi ve Mayıs ayında geri adım atmaya çalıştı. Ardından, 4 Ekim’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na orijinal anlaşmaya bağlılığını teyit eden bir mektup göndererek fikrini tekrar değiştirdi. Musk, bu hafta Twitter çalışanlarıyla bir araya geldi. 44 milyar dolarlık devralma işleminin gerçekleştiği Cuma günü onlara hitap etmesi bekleniyor.

Musk’ın Twitter’ın sahibi olduğu için şimdi ne yapmayı planladığına dair sorular hala devam ediyor. Washington Post, Musk’ın potansiyel Twitter yatırımcılarına verilen tahminlere atıfta bulunarak Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkarmayı planladığını bildirdi. Bloomberg‘in bildirdiğine göre Musk, Twitter çalışanlarına yüzde 75 rakamının yanlış olduğunu söyledi.