Valve, Steam için dijital oyun mağazasına bir dizi küçük ama önemli ince ayar sunan büyük bir güncelleme yayınladı. Bu değişikliklerin çoğu aylardır beta sürümündeydi ancak şimdi yazılımın kararlı sürümü artık yayında.

Güncelleme ile en büyük değişikliği indirilenler sayfası aldı. Sayfa indirme ilerlemesini göstermenin yanı sıra artık yükleme ilerlemesini de gösteriyor. Sıradaki indirmelerin önceliği artık onları sürükleyip bırakarak kolayca yeniden sıralanabiliyor ve arayüz genel olarak çok daha temiz görünüyor. Geliştiriciler bu bilgileri sağladığı sürece, şu anda indirilen bir güncellemede nelerin değiştiğini bulmayı kolaylaştırmak için “Haberleri Görüntüle” düğmesinin adı “Yama Notları” olarak değiştirildi.

Steam’in depolama yönetimi bölümü de kullanılabilir depolama alanınızı görmeyi ve oyunları sürücüler arasında taşımayı kolaylaştırmak için iyileştirildi. Bu ayarlara, İndirilenler’e giderek ve ardından ‘Steam Kitaplığı Klasörleri’ne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bunlar ana iyileştirmeler. Bunların dışında güncellemeye dahil olan ve şu anda tüm kullanıcılara sunulması gereken bir dizi başka ince ayar ve düzeltme de bulunuyor. Güncellemeyi yükleyebilmek için Steam’in kendini otomatik olarak güncellenmesine izin verilmelidir. Eğer Steam kendini otomatik güncellemez ise yazılımın menü çubuğundaki “Steam”e tıklayıp ardından güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için “Steam İstemcisi Güncellemelerini Kontrol Et…” seçeneğinine de tıklayabilirsiniz. Steam’in web sitesinde değişikliklerin tam listesine göz atabilirsiniz.