Netflix ile Sony Pictures aralarında anlaştı. Artık Sony Pictures tarafından yapılmış filmler sinema gösteriminin hemen ardından Netflix’te yayınlanacak.

Dünyanın en büyük video stream servislerinden biri olan Netflix yeni bir anlaşma ile Sony Pictures filmlerini bünyesine katmış oldu. Yeni Örümcek Adam filmleri veya Uncharted filmi başta olmak üzere diğer Sony Pictures filmleri, ABD’deki sinemalarda vizyona girdikten sonra Netflix’te yayınlacak.

Beş yıl sürecek anlaşma ile Marvel filmi “Morbius”, en çok satan kitap uyarlaması “Where the Crawdads Sing” ve Brad Pitt’in gerilim filmi “Bullet Train”i içeren 2022 film listesinin Netflix’te yayınlanması ile başlayacak ve Spider-Man, Venom, Jumanji ve Bad Boys serilerinin yeni bölümleri ile devam edecek.

Anlaşmanın maddi boyutu açıklanmazken Netflix, Sony’nin bünyesinde bulunan bazı eski filmleri de kütüphanesine ekleyebilecek. Netflix bu anlaşma ile rakipleri Disney, HBO, Amazon Prime, Apple TV+ gibi video servislerine büyük bir çalım atmış oldu. Bakarsınız önümüzdeki günlerde Netflix ve Sony Pictures ortak yapımı Netflix’e özel filmler de yapılır.