İlk fragmanı ile oyuncuları büyüleyen The Day Before oyununun 10 dakikalık yeni fragmanı zombileri vurma ve çiftlik evi yağmalama gibi bir çok yeni mekaniği gösteriyor.

İlk kez Ocak ayında duyuru fragmanının yayınlandığı The Day Before‘e bir göz atmıştık. The Day Before, ‘Açık dünya MMO hayatta kalma’ oyunu, DayZ’nin bir parçası, küçük bir The Last of Us ve The Division’ın bir parçası gibi görünüyor: yani keşfedin, toplayın, zombileri vurun ve şehirlerdeki kaynaklar için diğer oyuncularla savaşın. Kısacası türünde başarı yakalamış birçok oyunun karışımı.

Fakat ilk paylaşılan fragmanda oyunun küçük bir kısmı gösteriliyordu. Gösterilen parça o kadar iyi görünüyordu ki gerçek olamayacak kadar iyiydi. Fakat bugün oyunla ilgili daha uzun ve daha çok detay sunan bir fragman daha paylaşıldı. Aşağıda izleyebileceğiniz fragman, IGN‘de yayınlandı. Yaklaşık 10 dakikalık oynanışı gösteren yeni fragmanda daha önce gördüğümüz şehir yerine bu sefer kırsala gidiyoruz.

Fragman, kıyamet öncesi dünyanın kayıp kırsallarına (arka planda silah sesleri ve hırıltılar duyuluyor) yas tutan bir radyo yayınıyla başlıyor. Araçlardaki iki oyuncuyu yavaşça bir nehir kıyısında ilerlerken görüyoruz. Araca sıçrayan çamur ve su efektleri harika görünüyor. Bize Spintires’daki kamyonların çamurda ilerlemesini hatırlattı. Sonunda oyuncular bir benzin istasyonunu ulaşıyor ve mekanı araştırıyor. Bunu biraz zombi avı ve erzak yağmala takip ediyor. Benzin istasyonu ile işleri biten oyuncular tekrar araçlara biniyor ve bir süre araçlarla vadiden ilerledikten sonra izole bir çiftlik evine ulaşıyor. Çiftlik evine varan oyuncular evin alarmını çaldırınca işler daha da karışıyor. Bundan sonrasını da aşağıdaki fragmandan sizin izlemenizi öneriyoruz.

Oyun birçok iyi oyunun karışımı gibi duruyor. The Days Before çevrimiçi bir açık dünya hayatta kalma oyunu. Çevrimiçi hayatta kalma oyunları denilince onlarca örnek saymak mümkün. Hepsinin ortak eksiklikleri hatalar, bağlantı problemleri ve kalite düşüklüğü. Umarız The Day Before bu durumu tersine çevirir.

Oyunun Steam Sayfasında yakında gelecek şeklinde görünmesine rağmen herhangi bir çıkış tarihi verilmiyor. Ayrıca MMO’nun kaç oyuncuyu destekleyeceğini, dünyanın ne kadar büyük olduğunu veya başka herhangi bir şeyi henüz bilmiyoruz. Umarız yakında daha fazlasını öğreniriz.