Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max ikilisinde LTPO OLED panelleri kullanacak. Samsung ve LG’de bu panelleri tedarik edecek.

DigiTimes’ın haberine göre; Samsung ve LG, yeni çıkacak iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’in LTPO panellerini tedarik edecek. Şu anda iki şirket, yalnızca iPhone’lara yönelik üretim hatlarını LTPO’ya dönüştürme sürecinde. Ocak ayında Elec, yalnızca Samsung Display’in Apple’a yeni tip panel tedarik etmeye hazır olacağını ve LG Display’in gelecek yıl katılacağını bildirmişti. DigiTimes’ı haberi doğruysa, Apple’ın artık iki tedarikçisi var.

Normal iPhone 13 ve iPhone 13 mini, LG ve BOE tarafından sağlanan panellerle eski LTPS OLED teknolojisine bağlı kalacak. Sonuçta bu iki model de yüksek yenileme hızına sahip ekranları kullanmak zorunda değil. Ancak yeni LTPO teknolojisi daha fazla güç verimliliği sağlayıp uyarlanabilir yenileme hızını etkinleştirmeyi kolaylaştırıyor.

Analistlere göre iPhone 13 serisi, normal programa geri dönüş olarak Eylül ayında tanıtılacak. Eğer tedarik zincirinde herhangi bir gecikme olursa Apple bunu Ekim ayına kadar erteleyebilir.