WoW’un merakla beklenen 9.0.5 yaması bir dizi yeni düzeltme ve oyuncuların daha kolay hazırlanabilmesi için Cesaret(Valor) puanlarını geri getiriyor.

World of Warcraft’ın büyük Chains of Domination güncellemesine aylar kalsa da, yarın bir dizi heyecan verici iyileştirme getiren daha küçük bir düzeltme yaması geliyor. Özellikle Mythic + zindanlarında çok zaman geçiriyorsanız bu yamayı ekstra bekliyor olabilirsiniz. Bunun nedeni 9.0.5 Yaması‘nın Mythic + zindan teçhizatını yükseltmek için kullanılan bir para birimi olan Valor(Cesaret) puanlarını geri getirmesi. Önceki bir haberde işlendiği kadarıyla, Shadowlands oyunsonu teçhizatı o kadar seyrek ki, pek çok oyuncu kendilerini ilgilendirmeyen PvP gibi etkinliklere katılmak için takılıp kalmış veya zorlanmış hissediyordu. Bununla birlikte Valor puanlarının eklenmesiyle zindancılar, bir zindanın sonunda ağız sulandıran bir ganimet düşüşü olmasa bile teçhizatlarını daha yüksek seviyelere yükseltebilecekler.

Tabi ki 9.0.5’te gelen tek yenilik bu değil. Resmi yama notları bu adresten bulabilirsiniz. Ancak yama aynı zamanda farklı sınıflara ve ilgili efsanevi öğelere bir ton ince ayar ve her türden farklı sisteme genel düzeltmeler getiriyor. Bu yüzden yama notlarını karışık bulabilirsiniz. Her oyuncu ayrıca topluluktan gelen girdilere göre yapılmış yeni bir binek alacak: Yaprakları bulunduğunuz bölgeye göre değişen dev, gezgin bir Antik yaratık(Yüzüklerin Efendisindeki dev Ağaç Ent gibi düşünün).

9.0.5 yaması yarın yayınlanacak ve hafta sonu saat 13.00 civarında sona ereceği tahmin edilen sunucu kapalı kalma süresinin ardından piyasaya çıkacak. Shadowlands’e meraklı değilseniz, şimdi WoW Classic oynamaya başlamak için harika bir zaman, çünkü binlerce oyuncu yeni bir sunucuda sıfırdan yeniden başlıyor.