Artık silinmiş bir Weibo hesabı, Huawei P50’nin HarmonyOS 2.0 Beta 2 test süresini tamamladığını ve Beta 3’e geçtiğini söylüyor.

Huawei P50, önceden yüklenmiş HarmonyOS ile gelen ilk telefon olacak. Huawei’nin P50 modeli şirket içi işletim sistemini çalıştıran ilk telefon olmayacak. Elbette birkaç eski amiral gemisi de beta sürümlerini seçebiliyor. Ancak, P50 serisinin Android’i tamamen atlayarak kutudan HarmonyOS ile gelecek.

Mevcut cihazlara gelince; HarmonyOS’a toplu geçişin Nisan ayında ileri teknoloji Huawei telefonlarının öncülüğünde başlaması bekleniyor. Huawei yöneticileri, Harmony’nin yıl sonuna kadar 300-400 milyon cihaza güç vermesini bekliyorlar (Harmony’nin akıllı TV’lere, akıllı saatlere ve akıllı cihazlarına da güç vereceğini unutmayın).

Bu geçişe hazırlık olarak şirket, Petal alternatif hizmetler hattını genişletiyor. Petal Search’ün tam gelişmiş bir arama motoru haline gelmesiyle başladı, ardından Petal Maps ve Docs olarak piyasaya sürüldü. Yakında Huawei, Petal Assistant’ı, bir Petal klavyeyi ve Petal Vision’ı (muhtemelen bir AR uygulaması) tanıtacak.