Büyük ölçüde sağlam sicile sahip bir kaynak, yakın gelecekte PlayStation’a özel bir ürün grubunun PC’ye geleceğini iddia etti.

CrazyLeaksOnATrain Twitter hesabı, yayınladığı bir gönderide, Bloodborne, Ghost of Tsushima ve God of War koleksiyonunun PC’ye geleceğini iddaa etti. Twitter kullanıcısı daha önce de birkaç kez Bloodborne PC sürümünün yolda olduğunu paylaşmıştı. Paylaşılan bu bilginin haber olmasının sebebi, aynı kullanıcının daha önce de, Epic Games Store’da Kingdom Hearts’ın özel çıkışını, Ninja Gaiden Trilogy Remaster’ını ve Nioh 2’nin PC portunun olacağını doğru bir şekilde tahmin etmesi.

Bunlardan herhangi birine birkaç yıl önce inanmak zor olsa da, PS4’e özel Death Stranding ve Horizon Zero Dawn’ın PC’ye gelmesi, bu söylentili oyun listesinin doğruluğunun mümkün olacağını düşündürüyor. On yıldan fazla bir süredir PlayStation’ın iki direği olan God of War veya Uncharted sürümlerinin harici bir platforma gelmesi ilk kez olacak.

PlayStation patronu Jim Ryan, geçtiğimiz ay PlayStation oyunlarının bu baharda Days Gone ile başlayarak PC’ye geleceğini doğrulaması internete düşen bu listenin gerçekliğini arttırıyor.