Razer, evde veya dışarıda çalışırken düşük gecikmeli sürükleyici Bluetooth ses sağlayan ve gözlerinizi zararlı ışıktan koruyan yeni ve çok yönlü, akıllı gözlükleri piyasaya sürdü.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, bugün ilk gözlük ürünü olan Razer Anzu Akıllı Gözlükleri duyurdu. Razer Anzu, benzersiz bir giyilebilir cihaz için %35 mavi ışık filtreleme lensleri, %99 UVA/UVB koruyucu polarize güneş gözlükleriyle hem gözleriniz için değerli bir koruma sağlıyor, hem de dokunmatik kontroller ve açık kulak ses özelliği ile tarzınıza tarz katıyor. Razer Anzu, evden çalışma deneyimini sorunsuz bir şekilde geliştirip dijital eğlenceyi veya açık hava etkinliklerini tarzınızı göstermek için farklı fırsatlar haline getiriyor.

Açık kulak kablosuz ses ve Razer’in düşük gecikmeli Bluetooth teknolojisinin kullanımı, tüketicilere iş-oyun yaşam tarzlarının keyfini çıkarmaları için daha fazla atmosfer ve rahatlık sunuyor. 48 gramdan daha hafif, ergonomik tasarım; özellikle evden çalışma seansları sırasında uzun süreli kullanım için rahat bir uyum sağlıyor. Razer Anzu, saklamayı kolaylaştıran dayanıklı ve esnek çerçeve menteşelerini süsleyen iki farklı boyutta, şık dikdörtgen veya yuvarlak çerçeve tasarımlarında satışa sunulacak.

Gözlerinizi şık bir şekilde koruyun

Tüketiciler hem iş hem de eğlence için mobil cihazları, dizüstü bilgisayarları ve bilgisayar ekranları karşısında sayısız saatler harcıyor ve bu da onların gözlerini mavi ışığa maruz bırakıyor. Razer Anzu, dijital cihazların ve güneşin zararlı ışığını filtreleyen ve şık akıllı gözlüklerde çokca ihtiyaç duyulan bir koruma unsurunu ekleyen hepsi bir arada bir çözüm. Sınıfının en iyisi paket, ekran parlamasından korunmak için önceden yüklenmiş %35 mavi ışık filtreleme lensleriyle tamamlanıyor ve dijital göz yorgunluğunu azaltıyor. Böylece eğlence veya çalışmanın tadını çıkarırken gözlerinizin dinç ve odaklanmış hissetmesini sağlıyor. Dış mekan etkinlikleri için, gözleri UVA/UVB ışınlarının %99’undan korumak için perakende paketine yedek polarize lensler dahil edilmiş.

Razer, Razer Anzu satın alan düzeltici gözlük müşterileri için reçeteli camlarda %15 indirim yapan Lensabl ile ortaklık yapmaktan da heyecan duyuyor. Lensabl, sınıfının en iyisi gözlük camı değiştirme hizmeti sunan tüm göz bakımı ürünleri için tek adresli çevrimiçi mağaza. Çevrimiçi görme testi seçenekleri, müşterilerin gözlük reçetelerini www.lensabl.com adresinden bir bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla satın almalarına, yenilemelerine ve uzatmalarına olanak tanıyor.

Düşük gecikmeli, açık kulak sese sahip modern ve ketum gözlük

Özelleştirilmiş Bluetooth 5.1 bağlantısı, ses gecikmesi veya atlamadan oluşan herhangi bir kesinti olmadan kendinizi kaptırmanıza olanak tanıyan pürüzsüz, takılmasız ses için endüstri lideri 60ms gecikme sağlıyor. Anzu çerçevesine yerleştirilmiş gizli, çok yönlü mikrofon ve hoparlörler, nerede olursanız olun neredeyse fark edilmesi imkânsız, kullanışlı bir eller serbest iletişim sağlıyor.

Tek bir şarjla 5 saatten fazla pil ömrü ile Razer Anzu, uzun çalışma veya oyun seans kullanımlarını desteklemek için gün boyunca size güç verecek pil ömrüne sahip. Katlandığında ve kullanılmadığında, yaklaşık iki haftalık bekleme süresine ulaşmak için cihaz otomatik kapatılarak güç tasarrufu sağlanıyor.

Gerçek akıllı özellikler

Rahat ve sezgisel akıllı kontroller için, Anzu’nun çerçevesinin yan tarafındaki dokunmatik ara yüz ile; müzik parçalarını değiştirebilir, medyayı oynatıp duraklatabilir, konferans aramalarını yönetebilir ve akıllı telefonun sesli yardımcısını etkinleştirebilirsiniz. Razer Anzu’nun kullanıcı dostu cihaz deneyimi; EQ ayarlamaları (varsayılan, gelişmiş netlik veya tiz yükseltme), gecikme ayarları, pil durumu ve ürün yazılımı güncellemeleri sunan mevcut Android ve iOS uygulamalarına kadar uzanıyor.

Farklı boyut ve stillerde mevcut olan Razer Anzu, su sıçramasından korunmak için suya dayanıklı IPX4 sertifikasına sahip. Bu nedenle egzersiz yaparken terleme, talihsiz sıvı dökülmeleri veya yağışlı hava koşulları sorun olmayacak. Ürün ambalajı; %35 mavi ışık filtreleme lensleri önceden takılmış Anzu Akıllı Gözlükler, %99 UVA/UVB koruyucu polarize güneş gözlüğü yedek lensleri, USB-A şarj kablosu, temizlik bezi ile çerçeveleri ve ek lensleri saklamak için bir taşıma çantası içeriyor.

Razer Anzu Akıllı Gözlük Fiyatı

Razer Anzu 199.99 dolar veya 209.99 euro fiyatla, Razer Anzu yedek güneş gözlüğü lensleri 29.99 dolar veya 34.99 euro fiyat ile razer.com sitesinden 4 Mart 2021‘den itibaren satın alınabilecek.

Razer Anzu Özellikleri

Lensler
 • %35 mavi ışık filtreleme
 • %99 UVA/UVB polarize güneş gözlüğü
Kulaklıklar 
 • Sürücüler: 16 mm
 • Yaklaşık ağırlık: 43 – 48 gr.
Mikrofon
 • Alış şekli: Çok yönlü
Dokunmatik kontroller 
 • Müzik Kontrolleri: Oynat, duraklat, atla, önceki
 • Çağrı Kontrolleri: Cevaplama, reddetme, değiştirme, sonlandırma
 • Genel: Eşleştirme, güç verme, oyun modunu etkinleştirme ve akıllı telefon sanal asistanı
Batarya
 • Pil ömrü: 5 saatten fazla* 
 • *Kullanıma göre değişiklik gösterebilir 
Uyumluluk  
 • Bluetooth ses özelliğine sahip cihazlar
 • Android ve iOS cihazlar için mevcut akıllı telefon uygulaması