Crytek’in VR kaya tırmanışı devamı gelişmiş grafikler, yeni haritalar, yeni özellikler ve daha fazlasıyla piyasaya sürüldü.

Crytek’in CRYENGINE tarafından desteklenen Climb 2, şimdi Oculus Quest platformunda 29,99 dolara satılıyor. Crytek’in ödüllü orijinal oyununun devamı; oyuncuları yükselen gökdelenlere tırmanmaya, karla kaplı dağların eteklerine tırmanmaya ve uçurumları fethetmeye davet ediyor. The Climb 2’nin tek oyunculu ve eşzamansız çok oyunculu modlarında, oyunun yeni Şehir ortamında belirlenen rotalar da dahil olmak üzere on beş yeni harita ile oynanabilir.

The Climb 2 for Oculus Quest ve Oculus Quest 2’de oyuncular, her mücadelenin zirvesine kendi yollarını buldukça geniş mağaraları keşfedecek, binaları yükselecek, kısayolları keşfedecek ve daha fazlasını yapacak.

Rotalar, karlı Arktik’ten Büyük Kanyon’un sıcağına kadar gerçek dünyadan ilham alan beş ortamda belirleniyor ve oyun aynı zamanda yeni bir Şehir ortamı sunuyor. Yeni kentsel ortam, oyuncuları geniş şehir manzaraları arasında zipline’a, vantuzlarla cam cepheli gökdelenlere tırmanmaya ve caddelerin yukarısındaki hareketli platformlarda ve asansörlerde gezinmeye zorlayacak.

Dinamik nesneler, oyuna yeni bir boyut kazandırarak oyuncuların hareketli halatlar, merdivenler, asılı kaplar ve daha fazlasını engelden engele sallamalarına olanak tanıyacak. Yeni sürgülü tutamaklar ayrıca, oyunculara tutamaklardan düşmeden önce sıçramalarını zamanlayabilirlerse ekstra hız ve uzanma imkanı vererek daha ileri bir zorluk sağlayacak. Oyuncular ilerledikçe başarılar kazanacaklar ve saati geçerek her rotanın zirvesinden büyüleyici manzara görünümlerinin kilidini açacaklar.

Crytek’in The Climb 2 oyunu hakkında daha fazla bilgi için www.theclimbgame.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.