Razer’ın Conservation International ile yaptığı ortaklığın ezici başarısı, daha fazla ağaç kurtarmak için yeni hedefler ve topluluk çabalarını desteklemek için daha fazla Sneki Snek ürünü sunuyor.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, bugün yaptığı bir duyuru ile ilk hedefin on katı olan son derece başarılı Sneki Snek kampanyasında bu sefer 1 milyon ağacı korumaya yönelik yeni bir hedef açıkladı. Conservation International ile ortaklaşa başlatılan projenin ilk hedefi olan 100.000 ağaç sayısına, Razer Sneki Snek maskotunun popülaritesi ve Razer hayran kitlesinin ezici desteği sayesinde 2 aydan kısa bir sürede ulaşıldı. Kampanya o kadar başarılı oldu ki, neredeyse 600 dönümlük ormana denk gelen 150.000 ağaç rakamına hızla yaklaşıyor.

Bu başarıyı kutlamak için Razer, her yeni hedefe ulaşıldığında yeni Sneki Snek ürünlerinin piyasaya sürülmesini sağlayacak kilometre taşlarıyla toplam 1 milyon ağacı korumayı amaçlayarak hedefi genişletiyor. İlk 100.000 ağaç hedefine ulaşmayı kutlamak adına, yeni bir Sneki Snek ürününü ve diğer bazı harika ürünleri 4 Mart’ta yapılacak olan RazerStore Live etkinliğinde duyurulacak.

Geçen yıl Razer’ın laboratuvarlarından (Razer’s Labs) kaçtığından beri, topluluktan gelen muazzam talep sayesinde, Sneki Snek, kendilerine favori yılanlarını dövme olarak yaptıracak kadar ilham veren büyük bir hayran kitlesi olduğunu kanıtladı. Bu düzeyde bir hayran tutkusu ve tabii ki hit olan bir YouTube videosu Sneki’yi, Razer’ın küresel koruma ve sürdürülebilirlik kampanyası #GoGreenWithRazer‘la bağdaşacak ideal maskot yaptı.

Ulaşılacak yeni kilometre taşları 250.000, 500.000, 750.000 ve son olarak 1.000.000 ağaç olacaktır. Topluluk bu kilometre taşlarına ulaşmak için çabalarken, Razer her kilometre taşında yeni Sneki Snek ürünlerini piyasaya sürmeye devam edecek, topluluğu çabaları için ödüllendirecek ve onları 1 milyon ağaçlık nihai hedefe ulaşmaya teşvik edecek. Satılan her Sneki Snek ürünü 10 ağacı koruyacak ve 1 milyon ağacın kurtarılacağı muazzam yeni hedefe katkıda bulunacak.

Razer’ın da desteğiyle, Conservation International; Kosta Rika, Ekvador, Surinam, Brezilya, Madagaskar ve Endonezya gibi dünyanın dört bir yanındaki düzinelerce ormandaki ağaçların korunmasını sağlıyor. Conservation International, bu ormanlarda yaşayan ve hayatta kalmak için bu ormanlara bağımlı olan topluluklarla doğrudan birlikte çalışır. Ekip; en önemli ormanları ve bu ormanların insanlara ve vahşi hayata sağladıkları faydaları önceliklendirmek, onları uzun vadede sürdürülebilir şekilde korumak ve sağlıklarını izlemek için yenilikçi araçlar, teknolojiler ve yaklaşımlar kullanıyor.

Daha fazla bilgi için https://www.razer.com/campaigns/sneki-snek adresini ziyaret edebilirsiniz.