Oppo, 2020’nin Haziran ayında bluetooth kulaklığı Enco W51 tanıtılmasının tam 9 ay sonrasında Oppo Band’ın lansmanına hazırlanıyor.

Oppo, adını Oppo Band Style yaptığı yeni akıllı bilekliğini ilk olarak Hindistan pazarında piyasaya sürecek. Oppo Band Style, 8 Mart’ta Hindistan’da piyasaya sürülecek. Bu giyilebilir cihazın iki çeşidi olacak. Biri basit TPU bilek bandlı ve diğeri metal halkalı daha şık bir seçenek.

Oppo Band Style, 12 egzersiz moduna sahip olacak. Uygun fiyatlı giyilebilir cihazlar dünyasında nadiren bulunan bir özelllik olan sürekli bir kalp atış hızı monitörü ve SpO2 izleme Oppo Band Style’da bulunacak.

Bandın pili 1.5 saatte şarj olacak ve pil ömrü 14 sürecek. Bu giyilebilir cihazın Çin modelinde NFC olmasına rağmen, Türkiye ya da diğer ülkelerde NFC kullanılmasıyla ilgili herhangi bir bilgilendirme bulunmuyor. Bandla ilgili diğer bir bilinmeyen ise fiyatı. Oppo Band Style Çin’deki fiyatı 30 dolara eşdeğer bir fiyat. Türkiye’deki fiyatı da 350-400 lira fiyat aralığında olabilir.