Yayıncı Square Enix, E3 2021 açılış konuşmasında Deus Ex: Human Revolution gibi oyunların arkasındaki stüdyo olan Eidos Montreal’in Guardians of the Galaxy adlı bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı.

Guardians of the Galaxy, oyuncuları üçüncü şahıs aksiyon-macera deneyiminde Star Lord (aka Peter Quill) rolüne sokuyor. Oyun sırasında Peter’a, Groot ve Rocket gibi yapay zeka kontrolündeki koruyucu arkadaşları her zaman katılacak. Hikaye, bir tür galaksiler arası savaştan birkaç yıl sonra, koruyucuların bir yıldan az bir süredir birlikte olmalarına rağmen nispeten yeni bir grup olduğu zamanı konu alıyor.

Bildiğiniz gibi yayıncı Square Enix’in bu ilk Marvel oyun girişimi değil. Yayıncı daha önce Crystal Dynamics tarafından geliştirilen bir Avengers oyununu piyasaya sürmüştü (Eidos Montreal de bu oyunun yapımına yardımcı oldu). İyi karşılanan tek oyunculu bir kampanyaya rağmen, oyun büyük ölçüde eleştirilen canlı hizmet unsurları ve mikro ödemelerle doluydu. Square Enix bu durumdan ders almış olacak ki yeni Marvel oyunu Guardians of the Galaxy, mikro ödeme olmadan tamamen tek oyunculu olarak yayınlanacak.

Guardians of the Galaxy çıkış tarihi ve Fiyatı


Tek oyunculu hikaye deneyimi sunacak olan Guardians of the Galaxy 26 Ekim’de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için çıkacak..