2022 VALORANT Bölgesel Lig sezonunu sonlandıracak playoff etkinliği hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

VALORANT Bölgesel Lig 2. Aşama EMEA finallerinin benzersiz heyecanına kendinizi hazırlayın! Avrupa’nın dört bir yanından gelen ekipler, 150 bin avro değerindeki turnuvada VALORANT Bölgesel Liglerinin en iyi takımı payesini almak ve kendi VALORANT Bölgesel Ligleri için övünç kaynağı olmak için kozlarını paylaşacak. 

Buradan galibiyetle ayrılacak olan kim? Kuzey Avrupa’yı domine eden Excel Esports gibi güçlü takımlar hakimiyetlerini koruyabilecekler mi? SuperMassive Blaze ve Fire Flux Esports gibi takımları hüsrana uğratan, yükselişteki temsilcimiz FUT Esports iyi performansını sürdürebilecek mi? Team Falcons geçtiğimiz Nisan ayında VALORANT Bölgesel Lig Yükselme Turnuvasında yaşattığı hayal kırıklığının ardından Avrupa sahnesine ağırlığını yeniden koyabilecek mi? 

Takımların defterlerine yazmayı sürdürdüğü, birbiriyle iç içe geçmiş bu hikâyelerin nasıl sonuçlanacağına tanık olmak için ihtiyacınız olan, VALORANT Bölgesel Lig Finallerine dair tüm bilgiler burada! 

Formata Genel Bakış

VALORANT Bölgesel Lig Finalleri, EMEA’nın yedi bölgesel liginin yedi kazananının dâhil olduğu bir müsabaka. Turnuva grup aşamasından ve playoff’lardan oluşuyor. Grup aşamasında yedi takım, biri dört biri üç katılımcıdan oluşan iki gruba ayrılacak. Dört takımlı grup BO3 şeklinde oynanacak bir ikili eleme serisinden geçerken, üç takımlı grupta BO3 şeklinde oynanacak bir tekli lig gerçekleştirilecek. 

Gruplarda ilk iki sırada yer alacak toplam dört takım, ikili eleme playoff grubuna yükselecek. Playoff maçları BO3 oynanacak. Bunun iki istisnası var: Üçüncülük Maçı ve Büyük Final, bu iki maç BO5 şeklinde gerçekleştirilecek. 

Valorant EMEA Bölgesel Lig Finalleri’ne Katılan Takımlar: 

A Grubu

B Grubu

Valorant EMEA Bölgesel Lig Finalleri Turnuva Programı

VALORANT Bölgesel Lig Finallerinde her bir yayın günü TSİ (Türkiye Saati İle) 16:30’daki ön gösteriyle başlıyor, onu TSİ 17:00’daki ilk maç takip ediyor. Karşılaşmalar 28-31 Temmuz ve 2-5 Ağustos tarihlerinde oynanacak. 

Grup Aşaması (BO3)

28 Temmuz Perşembe

 • Excel Esports vs Case Esports (A Grubu Maç #1)
 • TENSTAR vs Team Vitality (A Grubu Maç #2)

29 Temmuz Cuma

 • A Grubu Maç #1 Kazananı vs A Grubu Maç #2 Kazananı (Galipler Maçı – yükselme) 
 • Angry Titans vs Team Falcons (B Grubu Maç #1)

30 Temmuz Cumartesi

 • A Grubu Maç #1 Kaybedeni vs A Grubu Maç #2 Kaybedeni (Mağluplar Maçı – elenme)
 • Team Falcons vs FUT Esports (B Grubu Maç #2)

31 Temmuz Pazar

 • Galipler Maçı Kaybedeni vs Mağluplar Maçı Kazananı (Belirleyici Maç)
 • FUT Esports vs Angry Titans (B Grubu Maç #3)

Playoff’lar (BO3)

2 Ağustos Salı

 • A Grubu 1.’si vs B Grubu 2.’si (Üst Grup Yarı Finali #1)
 • B Grubu 1.’si vs A Grubu 2.’si (Üst Grup Yarı Finali #2)

3 Ağustos Çarşamba

 • Üst Grup Yarı Finali #1 Kazananı vs Üst Grup Yarı Finali #2 Kazananı (Üst Grup Finali)
 • Üst Grup Yarı Finali #1 Kaybedeni vs Üst Grup Yarı Finali #2 Kaybedeni (Alt Grup Finali)

Finaller (BO5)

4 Ağustos Perşembe

 • Üst Grup Finali Kaybedeni vs Alt Grup Finali Kazananı (Üçüncülük Maçı)

5 Ağustos Cuma 

 • Üst Grup Finali Kazananı vs Alt Grup Finali Kazananı (Büyük Final)

VALORANT Bölgesel Lig Finallerini izlemek için VALORANT Esports web sitesine uğrayın ve tercih ettiğiniz dilde bir yayın seçin. Birçok farklı kanaldan kapsayıcı bir yayın yapıyor olmakla gurur duyuyoruz. Yayın gerçekleştirdiğimiz diller: Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Lehçe ve Macarca.