Son paylaşılan raporlara göre Crytek’in Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunları üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Kısa bir süre önce Crysis Next Battle Royale oyunuyla gündeme gelen Crytek, bugün ise Crysis hayranlarını heyecanlandıracak iki yeni yapımla daha gündeme geldi. Bu kısımda ise Crytek’in Crysis 2 Remastered ve Crysis 3 Remastered oyunları üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Crysis Remastered ile geçtiğimiz aylarda oyuncuların karşısına çıkan şirketin, planlarına göre serinin ikinci ve üçüncü oyununu da yeniden geliştirmek istediğini görmekteyiz.

Aynı zamanda paylaşılan raporlarda geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Crysis Remastered’ın da çıkış tarihiyle ilgili ilginç bilgilere yer veriliyor. Bu kısımdaysa geliştirici firmanın normalde serinin ilk oyununun Remastered versiyonunu Şubat 2020‘de piyasaya sunmayı planladığı ifade ediliyor. Ancak bazı gecikmelerden dolayı oyunun Eylül 2020‘de piyasaya sunulduğuna da özellikle dikkat çekiliyor.

Yine aynı raporda şirketin Ağustos 2020‘de Crysis 2 Remastered oyununu piyasaya sürmeyi ve ardından Mayıs 2021‘de de Crysis 3 Remastered ile oyuncuların karşısına çıkmayı planladığını da gözlemlemekteyiz.

Fakat, Crysis Remastered’ın geciken çıkış tarihi şirketinde planlarını bozduğu belirtiliyor. Bu kısımdaysa Remastered yapımın gecikmesinden dolayı normalde Ağustos 2020’de piyasaya sunulması beklenen Crysis 2 Remasterd’ın 2021 yılı içerisinde oyuncularla buluşacağı ön görülüyor.

Bunun yanı sıra Crysis 3’ün Remastered sürümünün ise 2021 yılının sonunda veya 2022 yılının başında satışa sunulacağını ifade eden kaynaklar, bu oyunlarında herhangi bir çoklu oyuncu moduna sahip olmayacağını da belirtiyorlar. Crytek’in ise bu boşluğu Crysis Next adlı ücretsiz battle royale oyunuyla dolduracağı tahmin ediliyor.


Kaynak: https://www.technopat.net/2020/11/03/crysis-2-remastered-ve-crysis-3-remastered-sizdirildi/