Realme, bugün düzenlemiş olduğu etkinlikle beraber özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çeken Realme Watch S akıllı saat modelini duyurdu.

Akıllı telefonlarıyla sektöre damgasını vuran Realme, bugün ise Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali bulunan Realme Watch S modelin tanıttı. Peki, Realme Watch S fiyatı ve özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor? İşte Realme Watch S özellikleri ve fiyatı!

Realme Watch S Özellikleri

Mayıs ayında Realme Watch modeliyle karşımıza çıkan Realme, bugünse yapmış olduğu açıklamayla birlikte Realme Watch S modelini duyurdu.

Apple Watch’a benzeyen Realme Watch modeline kıyasla yuvarlık bir kasaya ev sahipliği yapan akıllı saat, tasarım bakımından da göze hitap eden bir tasarım anlayışıyla karşımıza çıkıyor.

Yapılan açıklamalara göre Realme’nin yeni nesil akıllı saati 360×360 piksel çözünürlük sunan 1.3 inç boyutundaki dairesel bir ekranın üzerine kuruluyor. Gorilla Glass ile korunan bu ekran ayrıca aydınlatma koşullarına bağlı olarak parlaklığı otomatik olarak ayarlayan ışığa duyarlı bir sensörü de bünyesinde bulunduruyor.

Arayüz bakımından da oldukça zengin olan Realme Watch S’in, 100’den fazla saat arayüzüne de ev sahipliği yaptığı belirtiliyor. Söz konusu akıllı saat modelinin diğer detaylarına bakacak olursak, yeni nesil saatin alüminyum gövdesinin yan tarafında ise iki adet fiziksel buton yer alıyor.

Bunun haricinde serinin yeni modelinin kayışları da değiştirilebiliyor. Böylece kullanıcılar zevkine uygun kayışı alıp, yeni nesil akıllı saate rahatlıkla takabiliyor. Mavi, Turuncu, Yeşil ve Siyah renk seçenekleriyle beraber gelen akıllı saat, ayrıca sahip olduğu sensörlerde de ön plana çıkmayı başarıyor.

Bu kısımdaysa PPG kalp atış hızı sensörünün yanı sıra akıllı saatte SpO2 sensörü de bulunuyor. Yeni nesil saat bu sensör sayesinde de kandaki oksijen oranını da rahatlıkla ölçebiliyor.

16 farklı sporu da otomatik olarak algılayabilen akıllı saat, ayrıca uyku takibi de yapabiliyor. IP68 sağlamlık derecesine de sahip olan Realme Watch S, 390 mAh’lik bataryası sayesinde de 15 günlük pil ömrünü de kullanıcılara sunuyor.

Realme Watch S Fiyatı

Yapılan açıklamalarla beraber aynı zamanda Realme Watch S fiyatı da belli oldu. Bu kısımdaysa sahip olduğu teknik özelliklerle dikkat çeken saatin 80 Euro/95 Dolar‘dan 14 Kasım’da satışa sunulacağı ifade ediliyor. Şimdilik, yeni nesil akıllı saatin ne zaman Türkiye’ye geleceği bilinmiyor.

Kaynak: https://www.technopat.net/2020/11/03/realme-watch-s-duyuruldu-iste-fiyati-ve-ozellikleri/