Yeni nesil konsollarda PUBG’yi nasıl oynayabileceğinizi öğrenin!

Son birkaç aydır karşılaştığımız soru, yeni nesil konsollarda PUBG için planlarımızın ne olduğuydu. Bugün PUBG’nin ilk günden itibaren Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5’te nasıl oynanabileceğini duyurdu.

Şu anda geçerli nesil PUBG Konsol oyuncusuysanız, oyunu şu ana kadar oynadığınız PUBG hesabıyla ekstra ücret ödemeden yeni nesil konsollarda oynamaya devam edebileceksiniz. Oyun hesabınızla ilişkili tüm ilerlemeniz ve kozmetikleriniz herhangi bir kesinti olmadan aktarılacak.

PUBG’nin yeni nesillerde ilk günden oynanabilir olmasına ek olarak, platformlar arası oynamanın yanı sıra nesiller arası çoklu oyuncu formatını da destekleyeceğiz. Yani Xbox One, PS4, Xbox Series X/S ve PS5 konsollarındaki oyuncular aynı squad’a girebilecek ve savaş alanında birbirine karşı oynayabilecek.

Performans ve teknik konularla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıya bakın:

Xbox Series X/S

Xbox Series X’te, Xbox One X oyun yapısı kullanılacak. Oyun, Kare Hızı Önceliği seçeneği* seçilerek 60 FPS’de çalışacak.

Xbox Series S’te, 30 FPS’de çalışan Xbox One S oyun yapısı kullanılacak. İleride Xbox One S ve Xbox Series S konsollarında kare hızı sınırını yükseltme seçeneği sağlamak için çalışmalar sürüyor.

PlayStation 5

PlayStation 5’te, PlayStation 4 Pro yapısı kullanılacak. Oyun, Kare Hızı Önceliği seçeneği* seçilerek 60 FPS’ye kadar ulaşabilecek.

* Ekim ayı, 9.1 Güncellemesiyle birlikte Xbox One X ve PlayStation 4 Pro için ana sunuculara gelen Kare Hızı Önceliği seçeneği sürümleri.

Zorlu testlerin ardından, oyun performansının son derece iyi ve stabil olduğunu, yeni neslin gücü sayesinde oyunun daha hızlı yüklendiğini ve kare düşüşlerinin çok az olduğunu veya hiç olmadığını söyleyen PUBG Konsol Ekibi durumdan memnun olduklarını da açıklamaya ekledi.