Fortnite ilk günden PS5, Xbox Series X ve Xbox Series X için daha gelişmiş olarak karşımıza çıkacak.

Epic Games tarafından yeni nesil Xbox Series XXbox Series S ve PlayStation 5 oyun konsolları için sunulacak geliştirilmiş Fortnite sürümünün detayları paylaşıldı. Ücretsiz olan oyun ilk günden yeni nesle çözünürlük, dinamik görseller ve daha fazlası için birçok iyileştirme ile birlikte gelecek. Epic Games, yeni sürümlerin yalnızca son nesil sürümler değil, yeni konsolların gücünü kullanmak için yeni yerel sürümler olduğunun altını çiziyor.

Öncelikle oyun, Xbox Series X için 4K 60 FPS oynanış sunacakken kaplamalar ve maçlar için gözle görülür derecede hızlı yükleme süreleri vadediyor. Daha havalı duman, sıvı, fırtına ve bulut efektlerinin yanı sıra, fizik güncellemeleri de çim ve ağaçların patlamalara tepki vermesini sağlayacak. Xbox Series S tarafında da yine hızlı yükleme süreleri ve Series X’teki çoğu görsel geliştirmeden bahsediliyor. Öte yandan oyun bu konsolda 1080p 60 FPS olarak çalışacak.

fortnite

PS5 de Series X ile aynı geliştirmeleri sunarken birkaç ekstra ile öne çıkıyor. Bunlar arasında menzilli silahlar için dokunsal geri bildirimli DualSense kumanda desteği ve oyuncuların menüden Tekli, İkili veya Kadrolar arasında doğrudan battle royale lobilerine atlamasını sağlayan PlayStation 5 Etkinlikleri yer alıyor.

Ek olarak, tüm konsollar bölünmüş ekranda 60 FPS oynamayı destekleyecek. Fortnite için çapraz oynanış ve çapraz ilerleme desteği yeni nesil konsollarda da yer alacak. Böylece, oyuncuların eski hesaplarına giriş yaptıklarında kaldıkları yerden devam etmelerine izin verilmiş olacak.

Epic Games, bunların tamamını ilk günden sunacakken ileride daha fazla geliştirme sunma planları da yapıyor.

Kaynak: https://www.technopat.net/2020/11/03/fortnite-icin-xbox-series-x-series-s-ve-ps5-iyilestirmeleri-detaylandirildi/