Valve’in geleneksel olarak yapmaya başladığı yaklaşan oyunlar festivali Steam Next Fest, bu sene 16-22 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşiyor.

E3 2021 teknik olarak sona erdi. Birçok geliştirici oyunları hakkında demo ve bilgi yayma fırsatını da bu senelik kaybetti. Steam’de bunu fırsata çevirerek birçok geliştiricinin oyun demolarını tanıtmasına fırsat veren Steam Next Fest’i başladı. Yüzlerce oyun demosunu deneyebileceğiniz gibi oyun demosu oynamaktan çok hoşlanmıyorsanız da geliştiricilerle yapılan canlı röportajları ve yayınları izleyebilirsiniz.

16 Haziran – 22 Haziran tarihleri ​​arasında devam edecek olan Next Fest, çeşitli türlerde geniş bir oyun yelpazesini içeriyor ve bunların bazıları geçen hafta sonu E3 canlı yayınları ve açılış konuşmalarından oluşan gevşek koleksiyonunda dikkat çekmedi. Festivale dahil olan bazı önemli oyunlar Sable, Chasing Static, Lake, Toem ve Norco‘dur.

Valve, Oyun Geliştiricileri Konferansı gibi yüz yüze etkinliklerin boşluğunu doldurmanın bir yolu olarak pandemi başladığından beri periyodik olarak bu çevrimiçi festivalleri düzenliyor. E3’teki büyük gösterişli vitrinlerden biraz daha fazla etkilense de, Next Fest ilginç fikirlerle ağzına kadar dolu görünüyor. Ayrıca tüm demolar ücretsiz. Bu nedenle herhangi birine bir şans vermekten zarar gelmez.