Nintendo Switch Lite konsolu paletine yeni bir mavi renk çeşidi ekleniyor. 7 Mayıs 2021’de tüm Avrupa’da piyasaya sürülecek.

Tüm Nintendo Switch Lite modelleri özellikle elde oyun için tasarlandığı bariz ortada. Böylelikle oyuncuların gittikleri her yere yanlarında çok çeşitli oyunlar götürmeleri kolaylaşıyor. Mobiliteyi arttıran bu oyunlardan biri, oyuncuların Pokémonların oyun içi fotoğraflarını çekmek için bilinmeyen adalardaki yemyeşil manzaraları keşfetmelerini sağlayan New Pokémon Snap.

Illumina Phenomenon ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için ormanlar ve geniş çöller dahil olmak üzere çeşitli manzaralarda maceraya atılırken kendi doğal ortamlarında Pokémon’u arayabilirler. New Pokémon Snap, 30 Nisan’da Nintendo Switch sistemi için çıkacak.

Nintendo’nun yazılım kütüphanesine yeni eklenen bir diğer oyun da, 21 Mayıs’ta çıkış yapacak Miitopia. Miitopia’da oyuncular, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli bir macerada rol alabilecekler. Dark Lord’u alt etmek için seçtiğiniz herkesi komedi dolu bir göreve atamanız çok kolay. Bu oyunlar, Nintendo Switch’te oyuncuları bekleyen maceraların sadece birkaçı.

Özel bir avuç içi oyun cihazı olan Nintendo Switch Lite, entegre kontrollere sahip. Nintendo Switch’ten daha küçük ve daha hafif. Ancak yine de avuç içi modunu destekleyen geniş Nintendo Switch kitaplığındaki tüm oyunlar oynanabiliyor.