Uzun süredir söylentilere konu olan Google Pixel Watch, nihayet piyasaya sürüldüğünde Wear OS’nin tam potansiyeline sahip olduğunu görebileceğiz. Fakat şimdilik resmi bir açıklama bulunmuyor. Bizde Google Pixel Watch hakkında bilinenleri derledik.

Bazı kaynaklardan yayılan söylentilere göre Google’ın Android’i göstermek için Google Pixel telefonlarını yayınladığı gibi Wear OS’nin gerçek potansiyelini göstermek için kendi akıllı saatini yapmakta zorlandığını iddia etti. Şu ana kadar Google markalı bir giyilebilir cihaz henüz görmedik.

Birden fazla söylenti gelip gittiğinde umutlu olmak zor. Bir sızıntı, Google Pixel 4 ile birlikte duyurulacağını bile öne sürdü. Ancak bu olmadı. Güvenilir bir Twitter sızıntısı olan @Evleaks’in 2018 ortalarında paylaştığı bir Tweet’te, Google Pixel Watch’un geliştirilmekte olduğuna dair güvenilir bir kaynaktan bilgi aldığını iddia ediyor. Bilgi aldığı kaynağın, Pixel 3 ve Pixel 3 XL ile birlikte duyurulacağını bildirdiği söylemesine rağmen bu da gerçekleşmedi.

Ancak Nisan 2021’deki en son sızıntı, akıllı saatin sözde bir görüntüsünü gösteriyor (gerçek mi yoksa render mı belirsiz) ve piyasaya sürülmeye hazır olabileceğini gösteriyor. Fakat bu bilginin de %100 gerçek olma olasılığı düşük.

Google Pixel Watch ile ilgili bu kadar çok sızıntının paylaşılması tesadüf ya da yalan olamaz. Google, akıllı bir saat üzerinde çalışıyor. Ya bir şeyler ters gidiyor ya da henüz piyasaya çıkarmak için erken olduğunu düşünüyor. Umarız bir an önce Wear OS’u akıcı çalıştıran bir Google akıllı saat görürüz.