Microsoft’un Geforce Now benzeri bulut teknolojisi ile oyun oynayabilme servisi Xbox Cloud Gaming bugün PC ve iOS için beta durumuna geçiyor. Bu aşamada sınırlı oyunculara hizmet sunacak.

Microsoft, Aralık 2020’de Xbox Cloud Gaming hizmetinin 2021’in ilk yarısında PC’ye geleceğini ve Game Pass abonelerinin oyunları indirmek zorunda kalmadan anında oynayabileceğine izin vereceğini söylemişti. Bugün bu sözü yerine getirdi. Dün yapılan açıklama ile bugün Xbox Cloud Gaming PC beta test davetiyelerini, Xbox Game Pass Ultimate abonelerinde ‘seçili’ olanlarına gönderilmeye başlayacağını duyurdu.

Microsoft yaptığı açıklamada, “Beta süreci öğrenme zamanımızdır; desteklenen 22 ülkenin tamamındaki oyunculara sürekli olarak daha fazla davet göndereceğiz, geri bildirimleri değerlendireceğiz, deneyimi iyileştirmeye devam edeceğiz ve daha fazla cihaz için destek ekleyeceğiz’ dedi.

Hiç boşuna heyecanlanmayın sizin de tahmin ettiğiniz gibi destelenen 22 ülke içerisinde Türkiye maalesef yok. GeForce Now gibi beklenmedik bir anda gelir mi bilinmez fakat gelirse de Microsoft, GeForce Now ile ciddi bir rekabete girecek.