AMD’in yeni ekran kartını duyurması ardından, Resident Evil Village PC versiyonlarının AMD kartlarında RTX desteğine sahip olacağı açıklandı.

AMD yeni RX 6700 XT ekran kartını bugün erken saatlerde duyurdu. Bu yeterince heyecan verici ancak bizim için asıl heyecan veren Resident Evil Village’ın PC’de ve AMD kartlarında ışın izleme teknolojisi desteğine sahip olacağı haberi oldu. Oyunun RTX desteği şimdilik sadece AMD kartlar için onaylandı.

RX 6700 XT’yi bekleyenler için kötü bir haberimiz var. Işın izleme özelliğine(RTX) sahip Resident Evil Village, AMD’nin önerdiği teknik özelliklere göre RX 6800 XT’ye ihtiyaç duyuyor. Yani şimdilik RX 6700 XT ekran kartı ile Resident Evil Village, RTX’li oynanamayacak.

Paylaşılan karşılaştırma videosunda iyileştirmeler gayet net bir şekilde görülüyor. Control’ün daha önce gösterdiği gibi RTX etkileri gerçekten daha karanlık, daha çetin ortamları hayata geçiriyor. AMD’nin oyunlarda ışın izlemeden hoşlanmayanlar için sağladığı teknik özelliklere gelince; bir Ryzen 5 1600 CPU ve bir Radeon RX 5700 öneriliyor. AMD’nin işlemci ve ekran kartları ile ilgilenmiyorsanız söylemeliyiz ki şimdilik Resident Evil Village için sistem gereksinleri açıklanmış değil.

Resident Evil Village çıkış tarihi 7 Mayıs ve bunun öncesinde bir demo gelecek. Böylelikle satın almadan önce ışın izleme özelliğini test etmek mümkün olabilir.