True Gaming donanımında lider marka MSI, en yeni grafik teknolojisi, yüksek performanslı devre kartı tasarımı ve gelişmiş soğutmayı bir araya getiren AMD Radeon RX 6700 XT GPU tabanlı yeni grafik kartı serisini duyurdu.

MSI Radeon RX 6700 XT Serisinin özündeki AMD RDNA 2 oyun mimarisi, optimum performans ve verimlilik kombinasyonunu sunmak için tasarlandı. Daha düşük güç tüketimiyle daha yüksek performans sağlamak için çığır açan yüksek hızlı bir tasarıma ve gelişmiş güç verimliliğine sahip bu kart, veri hareketini, gecikmeyi ve güç kullanımını en aza indirmek için yeni bir önbellek hiyerarşisine sahip.

MSI Radeon RX 6700 XT Teknolojileri

  • AMD Infinity Cache – 4K ve 1440p oyunlara uygun en yüksek ayrıntı düzeyinin etkinleştirildiği, yüksek performanslı, son düzey bir veri önbelleğidir. GPU kalıbındaki 96 MB önbellek, daha yüksek oyun performansı sağlamak için geleneksel mimarilerle aynı güç düzeyinde 2,5 kata kadar daha yüksek bant genişliği sunar.
  • AMD Smart Access Memory – AMD Radeon RX 6000 Serisi grafik kartlarını, AMD Ryzen 5000 veya belirli Ryzen 3000 serisi masaüstü işlemciler ve AMD 500 serisi anakartlarla eşleştirirken daha yüksek performansın kilidini açar.
  • DirectX Raytracing (DXR) – Her bir bilgi işlem birimine yüksek performanslı, sabit işlevli bir Ray Accelerator motoru ekleyen AMD RDNA 2 tabanlı grafik kartları, DXR ile gerçek zamanlı aydınlatma, gölge ve yansıma gerçekliği sağlamak için optimize edilmiştir. Geliştiriciler, hibrit oluşturmaya olanak tanıyan AMD FidelityFX ile eşleştirildiğinde, görüntü kalitesi ve performansın optimum bir kombinasyonunu sağlamak için rasterleştirilmiş ve ışın izlemeli efektleri birleştirebilir.

MSI Gaming Serisi

MSI, GAMING serisini ikonik TWIN FROZR 8 termal tasarıma sahip MSI Radeon RX 6700 XT grafik kartına getiriyor. Önceki nesle kıyasla çift fan tasarımı, TWIN FROZR 8 soğutma sistemine hava akışını odaklamak için fan kanat çiftlerini bir dış bağlantı ile birleştiren TORX FAN 4.0’e sahip. Soğutucu, verimli ısı dağılımı için gelişmiş aerodinamik ve termodinamik teknolojilere sahip. Bu yüksek performansı korurken sıcaklıkları düşürür. Yeni tasarım, karta yerleştirilen göz kamaştırıcı Mystic Light RGB’yi vurguluyor. Oyuncular LED aydınlatmalı bileşenleri yükseltilmiş MSI Dragon Center yazılımıyla kolayca kontrol ve senkronize edebiliyor.

MSI Mech Serisi

MECH serisi, şimdi MSI’nın beğenilen TORX FAN 3.0 ile geliştirilmiş MSI Radeon RX 6700 XT grafik kartıyla geri dönüyor. Performans odaklı MECH tasarımı, ister oyun ister iş için olsun, eldeki herhangi bir görevi yerine getirmek için gerekli olan temelleri koruyor. Güçlü bir soğutma sistemi, güçlendirilmiş fırçalanmış arka plaka ve sağlam endüstriyel estetik, MECH kartını herhangi bir PC yapısı için uygun hale getiriyor.

MSI Radeon RX 6700 XT Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni MSI Radeon RX 6700 XT grafik kartlarının 2021 Mart ayının ortasından itibaren piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyat konusunda da henüz bir bilgilendirme yapılmadı.