Netflix bugün, Fast Laughs adlı bir özelliği resmen açıkladı. Bu aslında akış platformunda bulunan komedilerdeki klipleri hızlıca kaydırmanıza izin veren bir özellik olacak.

Şimdiye kadar, yeni bir sosyal medya formatı popüler hale geldiğinde her uygulamanın onu kopyalamak istediğini gördük. Daha önce Snapchat’te yaşanan bu olay şimdi de bir hayli popüler olan TikTok’da yaşanıyor.

Netflix, ilk olarak geçen yılın sonlarında sızdırdığı Fast Laughs özelliğini, bugün resmi olarak duyurdu. Bu özellik, Netlix’te bulunan komedilerdeki kısa klipleri hızlıca kaydırmaya izin veren TikTok benzeri bir sistem.

Bu yeni özellik mobil uygulamanın altında kendi sekmesine sahip. Kullanıcıların şovları veya filmleri doğrudan klipten oynatmasına, daha sonra izleme listesine eklemesine ve başkalarıyla paylaşmasına olanak tanıyor. Ayrıca bir klibe “LOL” ile tepki verilebiliyor. Böylelikle Netflix hangi kibin ne kadar komik olduğunu takip ediyor.

Burada kullanılan TikTok formatı biraz rahatsız edici görünse de, amaç izleyicilerin izleyecekleri bir şeyler bulmalarına yardımcı olmak gibi görünüyor. Profesyoneller tarafından aylarca denenen bu özelliğin kullanıcılara sunulması, özelliğin beğenildiğini gösteriyor.

Bu özellik ilk olarak IOS kullanıcılarına sunuluyor. Seçilmiş bazı Android kullanıcılarıda bu özelliği şu anda kullanabiliyor. Fakat ne zaman bütün Android kullanıcılarına sunulacağı hakkında bir bilgi yok. Bu arada bu özellik sadece mobil cihaz uygulamasında görünüyor. Yani bir TV uygulamasında bu özelliğin olmasını beklemeyin.