TP vision; önde gelen mimarlık ve tasarım platformu Dezeen’in Philips TV & Sound tasarım felsefesiyle örtüşen ve dört ay boyunca ayda bir canlı  yayınlanacak açık oturumlarında yer alacağını açıkladı.

TP Vision ve Dezeen arasındaki anlaşma, Dezeen’in 2020’de online gerçekleştirdiği Sanal Tasarım Festival’indeki başarısı sonrası yenilendi. Bire bir tartışmaların yerine, bu yıl her biri Dezeen’in editor yardımcısı Cajsa Carlson tarafından yönetilen ve farklı konu başlıkları içeren canlı oturumlar şeklinde gerçekleşecek. 

Avrupa Dizaynı konu başlığı altında, alanında uzman profesyonel isimlerin katılımıyla gerçekleşecek oturumlarda Philips’in marka felsefesi olan ‘Mükemmel Avrupa Dizaynı’ odak noktası olacak.  7 Temmuz tarihinde başlaması kararlaştırılan oturumlar; Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında da devam edecek.  

 ‘Avrupa Dizaynı Nedir?’

7 Temmuz günü gerçekleşecek ilk seri, ‘’Avrupa Dizaynı Nedir?’’sorusuna yanıt bulacak. İskoçya merkezli  Mary Arnold Forster Mimarlık’ın Sahibi Mary Arnold Forster  ve İspanya Mormedi Tasarım Danışmanlık Şirketi CEO’su Jaime Moreno; TP Vision Baş Tasarımcısı Rod White’la değişen şartların ve teknolojik inovasyonların tasarımlar üzerindeki etkileri, yeni materyalleri keşfetme süreçleri, çevresel ve  sosyal zorlukları üzerine konuşacak. 

Rod White konuya ilişkin heyecanını ‘’ Mary ve Jaime gibi farklı geçmiş ve tecrübelere sahip isimlerle  Avrupa Dizaynı hakkında konuşacağım için çok mutlu ve heyecanlıyım. İkisi de “tasarım” konusunda çok derin bilgilere sahip. Etkileyici bir sohbet olacağından hiç şüphem yok’’ sözleriyle aktardı. 

Sadece Kadınlara:  ‘Ürün Tasarımında Kadının Yeri’

12 Ağustos’ta gerçekleşecek ikinci açık oturum yalnızca kadınlardan oluşacak. Philips TV & Sound Ürün Tasarımcısı Lisa Grahner, Trend Analisti Joerka Konders, ve Electrolux İsveç Baş Tasarım Yöneticisi Pernilla Johannson nin yer alacağı oturumda kadın liderler, nesiller arasındaki farklar ve teknolojinin ürün tasarımı üzerindeki etkilerini konuşacak. 

 ‘Premium malzeme ve Sürdürülebilirlik’

30 Eylül’de yayınlanacak üçüncü ve 21 Ekim’de yayınlanacak dördüncü oturumlarda, premium malzeme kullanımının ürün performansı üzerindeki etkisi ve tüketici elektroniğini sürdürülebilir kılmanın yolları ele alınacak.  

Tüm oturumlar Türkiye saatiyle 16.00’da Zoom üzerinden yayınlanacak. Daha fazla bilgi için : www.dezeen.com