Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, müşterisiyle sağlıklı ve sürdürülebilir ilişki kuran markaların ödüllendirildiği ALFA Awards’ta Bilgisayar/Tablet/Laptop kategorisinde “Customer Brand” seçilerek birinciliğe layık görüldü.

2014 yılından bu yana en iyi müşteri deneyimini sağlayan markaların belirlenip ödüllendirildiği ALFA Awards’un 2023 kazananları açıklandı. Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle düzenlenen ALFA Awards’ta markalar, aldıkları ALFA puanlarıyla müşteri deneyimini en iyi yaşatan markalar olarak değerlendiriliyor. Jürinin halk olduğu yarışmada “en iyiler” de Akademetre Araştırma tarafından, Türkiye temsili 12 ilde, 1.200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda belirlendi.

Müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetle Bilgisayar/Tablet/Laptop kategorisinin kazananı ASUS, en iyi müşteri deneyimi yaşatan markalardan biri olarak inovatiflik, sürdürülebilirlik ve müşteri merkezli çalışmalarını bir kez daha tescillemeyi başardı. Araştırma kapsamında teknoloji devi; iletişim boyutu, markanın iletişim faaliyetlerinin niteliği, ilişki boyutu, markanın tüketici nezdinde bilinirliği ve markayı deneyimleme istekleri gibi birçok kriterlerde rakiplerini geride bıraktı.