Nikkei ve Bloomberg’den alınan ayrı haberlere göre, bir sonraki Apple Watch, ürünün beklenenden daha geç piyasaya sürülmesine yol açabilecek üretim sorunları yaşıyor. Bu gecikmenin, yeni saatin düz kenarlar ve daha büyük ekran içerdiği söylenen yeni tasarımındaki karmaşıklıklardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Haberin kaynakları Nikkei‘ye bir sonraki Apple Watch için küçük ölçekli üretimin başladığını ancak tatmin edici üretim performansına ulaşmada kritik zorluklarla karşılaşıldığını söyledi. Bloomberg‘de benzer ayrıntılar bildirdi. Nikkei, Apple ve tedarikçileri üretim sorunlarını nihai seri üretimden önce çözmek için çalışırken üretimin artık geçici olarak durdurulduğunu söylüyor.

Apple Watch Series 7 olarak adlandırılması beklenen yeni Apple Watch, ekran boyutunun 41 mm ve 45 mm’ye (şu anda mevcut olan seçeneklerden 1 mm’lik bir çıkıntı), daha hızlı bir işlemci ve daha düz bir ekran ve kenarlar görecek.

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında bir etkinlikte Apple Watch Series 6’yı duyurdu ve şirketin bu yıl başka bir Eylül ürün etkinliğine ev sahipliği yapması bekleniyor. Bir sonraki Apple Watch ile ilgili bildirilen bu üretim zorlukları göz önüne alındığında, Apple’ın Eylül etkinliğinde Apple Watch’ın görünmeme olasılığı bulunuyor. Apple bu konuyla alakalı hala bir yanıt vermedi.