Microsoft, Windows 11’in 5 Ekim’de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Yeni işletim sistemi, uygun Windows 10 PC’ler veya önceden yüklenmiş Windows 11 ile birlikte gelen yeni donanımlar için ücretsiz yükseltme olarak sunulacak.

Windows 11’e ücretsiz yükseltme, 5 Ekim’de kullanıma sunulacak. Ancak geçmişteki birçok Windows yükseltmesi gibi aşamalı olarak sunulacak. Yükseltme önce yeni uygun cihazlara sunulacak ve ardından Windows 11, 5 Ekim’i takip eden haftalarda ve aylarda daha fazla pazardaki cihaz için kullanılabilir hale gelecek.

Microsoft’ta Windows pazarlama genel müdürü Aaron Woodman, “Windows 10’dan edindiğimiz muazzam öğrenmelerin ardından, size mümkün olan en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak istiyoruz” diye açıklıyor. “Tüm uygun cihazlara 2022’nin ortalarına kadar ücretsiz Windows 11 yükseltmesinin sunulmasını bekliyoruz.” dedi.

Windows 11 Uyumluluğu Nasıl Denetlenir?

Cihazınızın Windows 11 yükseltmesi için uygun olup olmadığını Windows Update veya Microsoft’un özel PC Sağlık Kontrolü uygulaması aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz.