Geçtiğimiz yılın sonlarında Caviar, mücevherli akıllı telefonlar üretme konusundaki kuralından çıkmaya karar verdi ve görünümü nedeniyle “Golden Rock” adı verilen yaldızlı PlayStation 5 konsolunu duyurdu.

İlk seferde 499.000 dolarlık başlangıç ​​fiyatı ile dokuz konsol yapılacak. Eğer hiç kimsenin bu kadar ödeyemeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü görünüşe göre şirket bu konsolu satın almak isteyenlerden 1.342 başvuru almış. İlgilenenler arasında ünlü basketbol yıldızı LeBron James‘in yanı sıra Rusya dışında yaşayan tanınmış bir Rus iş adamı ve bilişim alanında aynı derecede ünlü kişiler ve isimleri açıklanmayacak Amerikalı bir işadamı bulunuyor.

Bu konsolun yapımı için çalışmalar 4 ay sürecek. Her konsol 4.5 kilogram 18 ayar altın ile kaplanacak. Konsol, geometrik tasarıma göre şekillendirilmiş ve PS5’e monte edilmesi gereken 8 ayrı tabakadan oluşacak. Ayrıca, kontrolcüler siyaha boyanmış gerçek timsah derisi ile kaplanacak. Aşağıdaki video ile konsolun nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca son olarak bu altın kaplama işlemi PS5 Digital Edition sürümüne uygulacak.