Realme’nin yaklaşmakta olan GT 5G’si(diğer adıyla Realme Race) hakkında birçok gerçek ya da gerçek dışı spekülasyon yayıldı. Bugün o sızıntılardan bir yenisi daha ortaya çıktı.

Bu bilgi, bu ayın başlarında TENAA listelerinde görülen aynı RMX2202 model numarasına sahip bir Realme cihazını ortaya çıkaran Çin’in 3C sertifika kuruluşundan geliyor. Ayrıca yine bu bilgi, GT 5G’nin Realme’nin akıllara durgunluk veren 125W Ultra DART flaş şarj çözümü ile piyasaya çıkacağını öne süren önceki spekülasyonlardan sonra geliyor. Bu listelenmeye göre Realme GT 5G 65W şarj ile geleceği yönünde. Bu değer de küçümsenecek bir değer değil.

Realme GT 5G’nin 120Hz yenileme hızı ekranı, 12GB’a kadar RAM ve 256GB depolama alanı ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Android 11’i Realme UI 2.0 destekleyecek. Ayrıca, 13 MP ultra geniş ve 13 MP telefoto lenslerin yanı sıra telefonda 5.000 mAh pil ve 64 MP ana kamera ile gelmesini bekliyoruz. Lansman etkinliğine yaklaştıkça daha fazla sızıntı olacağı kesin. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin.