Artık internet bağlantısı olmadan saatinizden Spotify müziklerini dinleyebilirsiniz.

The Verge’nin yaptığı habere göre Spotify’ın Wear OS uygulamasında çevrimdışı oynatma desteği yayınlandı. Android Central tarafından tespit edildiğine göre Reddit’teki bazı kullanıcılar bu özelliği zaten kullanabildiklerini bildiriyor. Bu nedenle Wear OS’tan çevrimdışı müzik dinleme özelliğini bekliyorsanız, size daha önce sunulup sunulmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Yine de Wear OS’de çevrimdışı oynatma özelliği için birkaç uyarı var: Bir Spotify bloguna göre, özelliği kullanabilmek için saatinizin Wear OS 2.0 veya daha yeni bir sürümde olması gerekiyor ve yalnızca Spotify Premium aboneleri uygulamayı indirip çevrimdışı dinleme özelliğini kullanabiliyor. Ayrıca hem ücretli hem de ücretsiz kullanıcılar, çevrimdışı oynatma için podcast’leri indirebiliyor.

Spotify’ın Wear OS Uygulaması Çevrimdışı Özelliği Ne Zaman Yayınlanacak?

Spotify, 11 Ağustos’ta Wear OS uygulamasının önümüzdeki haftalarda çevrimdışı olarak oynatılacağını açıklamıştı. Bu yüzden şimdi yayılmaya başladığını görmek güzel. Spotify için çevrimdışı oynatma da yakın zamanda Apple Watch’a eklenecek. Deezer, bu özelliği birkaç gün önce Apple Watch uygulamasına ekleyerek Spotify’ı bu yarışta yenmiş oldu.