DualSense iyileştirmesini de içinde barındıran 900mb boyutundaki PS5 21.01-03.20.00.04 sistem güncellemesi bugün yayınlandı. Boyutu küçük görünse de yazılım konusunda sıkça sorunla karşılaşan PS5 için bir dizi hatayı düzeltiği iddaa ediliyor.

Sürüm notlarına bakıldığında oyuncuların gözle göremeyecekleri bir dizi performans iyileştirmesi ve hata düzeltmelerini beraberinde getiren 21.01-03.20.00.04 sistem güncellemesi, en belirgin olarak önceden yüklenmiş oyunları gösteren oyun kitaplığındaki bir hatayı giderilirken, DualSense kontrol cihazının pil göstergesindeki hatayı düzelttiğini düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde oyuncuların geri bildirimleriyle bu sistem güncellemesinin işe yarayıp yaramadığı anlaşılacak.

Geçen yıl Kasım ayında piyasaya sürülen PS5 kısa zamanda tükenmiş fakat birçok hata, arıza ve sorun videolarının da aynı hızda sosyal medyada paylaşılmasına sebep olmuştu. Ayrıca ezeli rakibi Xbox Türkiye’deki satışlarda PS5’i nakavt etmiş, Sony Türkiye yetkilileri durumu kabullenmişti.