Ubisoft’un, popüler markalarından biri olan Prince of Persia: The Sands of Time yeniden yapımı üçüncü kez ertelendi.

Hayranları tarafından yıllardır yeni bir Prince of Persia oyunu beklenirken Ubisoft tarafından Price of Persia: The Sands of Time oyununun yeniden yapılacağı açıklanmıştı. Buna rağmen Price of Persia hayranları bu habere de çok sevinmişti. Çünkü Prince of Persia: The Sands of Time Metacritic’ten 89 puan alırken oyunculardan da 85 puan alarak efsane oyunlar arasına girmişti. Bu efsanevi oyunun yeniden yapımının çıkış tarihi için ilk başta 21 Ocak 2021 denilmiş daha sonra 18 Mart 2021‘e ertelenmişti. Bugün Ubisoft oyunun çıkış tarihini belirlemeyerek yine erteledi.

Ubisoft ertelemeyle ilgili: “Eylül ayında Prince of Persia: The Sands of Time Remake’i duyurduğumuzdan beri, bu sevilen oyun serisi hakkında sizden çok sayıda geri bildirim aldık. Geliştirme ekiplerimizi mümkün olan en iyi oyun yapmaya yönlendiren, sizin tutkunuz ve desteğinizdir. Bununla birlikte, Prince of Persia: The Sands of Time Remake’in çıkışını daha sonraki bir tarihe ertelemeye karar verdik. Bu ilave geliştirme süresi, ekiplerimizin orijinaline sadık kalırken taze hissettiren bir yeniden yapım sunmasını sağlayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Price of Persia: The Sands of Time yeniden yapımının çıkış tarihinin ertelenmesi hayranlar tarafından beklentiyi arttırmaya devam ediyor. Umarız ki Ubisoft ilk oyun gibi yeniden yapımla da efsanevi bir oyun sunar.

Prince of Persia: The Sands of Time yeniden yapım PlayStation 4, Xbox One ve PC (Epic Games Store, Uplay) için geliştiriliyor ve PlayStation 5 ile Xbox Series’te geriye uyumluluk aracılığıyla oynanabilecek.