Avrupa’da parekende satış yapan Proshop sitesinde MSI Radeon RX 6900 XT Gaming X fiyatıyla birlikte listelendi.

AMD’nin Avrupa Birliği ülkeleri için henüz resmi fiyatı açılanmamış olmasına rağmen parekende satış yapan Proshop sitesinde 1699 Euro fiyat etiketi ile listelendi. RX 6900 XT Gaming X fiyatı 1699 Euro olarak listelenmiş olmasına rağmen referans model için üreticinin önerdiği fiyat 700 Euro olarak yayınlanmıştı.

Bu internet sitesindeki bilgilere göre; MSI RX 6900 XT, üçlü fan soğutucusu ve özel PCB içeren tam bir özel tasarım. Bellek alt sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmadan fabrikada 2340 MHz’e (% 4 hız aşırtma) hız aşırtılmış.

Yanlış GPU’ya sahip bir PCB fotoğrafı

Mağazanın neden yanlış GPU’ya sahip bir PCB fotoğrafı gösterdiğini anlamadık. Açıkça Navi 10 tasarım PCB’si değil. MSI asla böyle bir konfigürasyona sahip bir PCB başlatmadı. Aslında üç adet 8 pimli güç konektörüne sahip herhangi bir RX 5700 XT düşünülemiyor. MSI’dan birinin anakart resmine yanlış GPU’yu yapıştırması ve bunu perakendecilere göndermesi mümkün. Ya da parekendeci elinde bir GPU olmadığı için internette bulduğu resimlerle bir kolaj yapmış olması da mümkün. Her iki durumda da yapılmış olan komik.