Gigabyte markasının elite ürün grubu Master ve Xtreme’den sonra AORUS serisi ekran kartlarının tasarım fotoğrafları sızdırıldı.

Ortaya çıkan fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla AORUS Elite, fanların etrafında RGB halkaları bulunan yeni bir soğutma çözümü tasarımına sahip olacak. Bu kartlar OLED izleme ekranına veya arka plakada RGB aydınlatmasına sahip olmayacak.

Şimdiye kadar Gigabyte AORUS Elite serisine dayanan çok sayıda tasarım planına sahip görsel sızdırıldı. Daha önce şirketin RTX 3080, RTX 3060 Ti ve RTX 3060 modellerini piyasaya süreceği EEC dosyaları da sızdırılmıştı.

Videocardz’ın haberine göre; aşağıda gösterilen grafik kartı GA104 GPU’ya dayanmakta. Gigabtye RTX 3060 Ti AORUS Elite, 256 bit bellek veri yolunda 4864 CUDA çekirdeği ve 8 GB GDDR6 belleğe sahip olacak. çift DisplayPort 1.4 ve çift HDMI 2.1’in özel ekran çıkışlarına sahiptir. Ayrıca 8 pimli ve 6 pimli güç konektörleri ile donatılmış ve referans olmayan bir PCB tasarımı ile geliyor. Kart yaklaşık 2,7 yuva gerektirdiğinden en ince RTX 3060 Ti tasarımı diyemeyiz.  Fakat saat hızları henüz Gigabyte tarafından onaylanmadı.