Şu anda yalnızca tek renk seçeneği bulunan PlayStation 5’in kontrolcüsü DualSense için iki yeni renk seçeneği çıkacak sızıntısı yapıldı.

Sony Playstation 5 piyasaya olduğu günden itibaren gerek konsolla ilgili gerekse DualSense’le ilgili birçok haber yayınlandı. Bu haberlerden birçoğu PlayStation 5 arıza haberleri olsa da bu kez oyuncuları sevindirecek bir haber sızdırıldı. Bildiğiniz gibi DualSense piyasaya yalnızca beyaz-gri renk ile sunuldu. Ancak iki renk seçeneği daha yakın zamanda piyasaya çıkacak gibi duruyor. 

Push Square‘in haberine göre, DualSense’in iki farklı renk modelinin daha yolda olduğunu sızdırdı. Belirtilenlere göre bu yeni renkler kırmızı-siyah ve siyah-gri olacak. Şimdilik bu kontrolcüler için bir görsel bulunmuyor. Şunu belirtmeliyiz ki şu anda bu renkler birer sızıntı niteliğinde. Yani şimdilik resmi bir açıklama bulunmuyor. Xbox’ın kontrolcüsünün birçok renk seceneğinin bulunuyor olmasından dolayı PlayStation’ın da yakın zamanda böyle birşey yapacağı tahmin etmek zor değil. Yeni renkli kontrolcülerin çıkış tarihi ile ilgili bir tarih ne yazık ki verilmemiş ancak çok yakında olduğu belirtilmiş.