FromSoftware ve yazar George R.R. Martin işbirliğiyle uzun zamandır beklenen aksiyon RPG’si Elden Ring, sonunda yeni yaşam belirtileri gösterdi. Summer Game Fest Kickoff Live etkinliğinin sonunda sürpriz bir fragman ve bir çıkış tarihi yayınlandı.

Elden Ring 21 Ocak 2022 tarihinde PC, PS5, Xbox Series X ve son nesil konsollarda oynayabilir olacak. Yayıncı Bandai Namco, oyunun Xbox sürümünün Smart Delivery’yi destekleyeceğini ve oyunun PS4 sürümünü satın alan oyuncuların PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme alacağını söyledi. E3 2019’da duyurulan zorlu oyunun ilk oynanışı, at sırtında fantastik ortamlardan geçerken bol miktarda PvE büyüsü ve kılıç oyunu gösteriyor. Yakın gelecekte daha fazla oynanış göreceğimize eminiz ancak bu video Elden Ring’e ilk bakış oldu. Bu oynanış videosundan sonra Elden Ring, Bloodborne ve Dark Souls hayranlarını memnun edecek duruyor.

Elden Ring, derin ve büyüleyici oyun tasarımına yerleştirilmiş, aksiyon RPG oyununa yeni bir yorum getiriyor gibi. Oyunun duyurulmasıyla bugün yayınlanan bu fragman arasında uzun bir boşluk olsa da oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça FromSoftware ve yayıncı Bandai Namco’dan muhtemelen daha fazla video göreceğiz.