Ubisoft, E3 2021 kapsamındaki Forward Etkinliğinde, Rainbow Six serisinin bir sonraki ana oyunu olan Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction’ın dünya çapında tam çapraz platform oynama, çapraz kaydetme ve çapraz ilerleme ile 16 Eylül 2021’de Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Amazon Luna, Stadia ve Windows PC için sadece Epic Games Store ile Ubisoft Store’da çıkacağını duyurdu.

Eski adı Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine olan Rainbow Six Extraction, Ubisoft Montreal’deki deneyimli bir ekip tarafından geliştirildi. Co-Op Rainbow Six FPS oyunlarının uzun süredir devam eden mirasından ilham alan Rainbow Six Extraction, operatörleri gizemli bir tehdide karşı savaşmak için bir araya getiren yepyeni bir taktiksel kooperatif PvE deneyimi sunacak.

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction Konusu

Üç yıl önce, şirin Truth and Consequences kasabasında, New Mexico topluluğuna bir meteor düştü ve çevreye bilinmeyen bir parazit saldı. Rainbow Six Siege’den birkaç operatör görünüşte ilk salgını kontrol altına almıştı. Ta ki, Chimera paraziti ABD’deki birçok bölgede her zamankinden daha ölümcül bir şekilde yeniden ortaya çıkana kadar. Bu tehdide karşı koymak için Eliza “Ash” Cohen, Dr. Elena “Mira” Álvarez ve Jordan “Thermite” Trace tarafından oldukça uzmanlaşmış ve donanımlı bir organizasyon olan Rainbow Exogenous Analysis & Containment Team (REACT) kuruldu.

Rainbow Six Extraction’da oyuncular REACT takımına katılacak ve Arkeanlar olarak bilinen gizemli uzaylı yaratıklarla yüzleşmek için Rainbow Six Siege’den tanınmış ve sevilen operatörlerden oluşan bir ila üç oyunculu bir ekip oluşturacaklar. Her hedefi tamamladıktan sonra, oyuncular zor bir seçim yaparlar: Ödüllerini alıp çıkmak veya zorlu düşmanlarla yüzleşmek için daha derine inerek kaotik ve yoğun bir deneyimde daha büyük ödüller kazanmak. Bu seçim, sınırlama bölgesi içinde Görev Sırasında Kayıp (GSK) olan operatörlerden birini geçici olarak terk etmek anlamına gelebilir. Kayıp olan operatörü kurtarmak için oyuncular, bir kurtarma görevinde ekip oluşturmalı ve her şeylerini ortaya koymalıdırlar.

Oyuncular her biri özel REACT ekipmanı, silahları, cihazları ve yetenekleri ile donatılmış 18 Rainbow Six operatörü arasından seçim yapar. Bu da yüksek oranda tekrar oynanabilirlik ve sürükleyici bir oynanış sunuyor. Her operatörün benzersizliği ve farklı oyun tarzı, REACT takımını özelleştirmek için sınırsız seçenek sağlıyor. Takımda doğru dengeyi yakalamak, başarının anahtarı olacak. Stratejik teçhizatla öngörülemeyen sınırlama bölgelerine girmek, uzaylı tehdidini durdurmak için gereken istihbaratı toplamanın ayrılmaz bir parçası olacak.

Parazit, ABD genelinde dört bölgede yer alan sınırlama bölgelerine agresif bir şekilde hakim ve duvarların içinde gelişen dengesiz bir ekosistem yaratmış olacak. Çok sayıda engel, istila ve zorluğu artan düşmanlar içeren 12 benzersiz tasarımlı harita seçeneğiyle tehlikeler sürekli gelişiyor. Oyuncular her haritada ne kadar derine inerse ödüller o kadar artar ancak takımlarının karşılaşacağı riskler de bir o kadar büyümüş olacak.

Rainbow Six Siege ve Rainbow Six Extraction’a sahip olan ve oynayan oyuncular, Rainbow Six Siege’de 18 operatörden oluşan tüm ana operatör kadrosunu anında açacak ve oyuncular her iki oyunda da seçkin Birleşik Cephe kozmetik destelerini elde edecekler. Rainbow Six Extraction’ın Standart ve Deluxe Sürümleri ön siparişe açıldı. Rainbow Six Extraction’ı ön sipariş veren oyuncular, Finka ve Lion için Orion üniforması ile başlığı, Buharlaşan Silah kaplaması ve Zorunlu İniş Uzmanı uğurluğu gibi özel eşsiz ögeler içeren Yörüngesel Çöküş destesini edinecekler. Rainbow Six Extraction ayrıca canlı servis desteği de içerecek.

Ek olarak Ubicollectibles, 3 operatörün resmi Chibi figürünü çıkaracak: Ela, Vigil ve Lion. Six Extraction Chibi koleksiyonu, özel pozlara sahip 10 cm boyundaki heykelcikleri içeriyor. Her heykelcik, Rainbow Six Extraction’da özel bir oyun içi uğurluğu açan benzersiz bir kodla birlikte gelecek.

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction Fiyat

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction bugünden itibaren ön siparişe açılmış durumda. Standart ve Deluxe olarak iki farklı sürümü satılıyor. Bu arada oyun Türkçe dil seçeneği ile geleceğini hatırlatalım. Fiyatlar şu şekilde: